تصویر بنر
اجتماعی

بازگشایی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از اواسط مهرماهایسنا/زنجان وزیر ، و گفت: دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از اواسط مهرماه بازگشایی می‌شود.

بهرام عین‌الهی عصر امروز ( ۱۸ شهریور ماه) در حاشیه بازدید از مراکز خودرویی در استان زنجان، در جمع ، با بیان اینکه خبرهای خوبی در رابطه با افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور برای مردم داریم، اظهار کرد: مقدار زیادی واکسن وارد کشور شده است و از همه اقشار که در امر واکسیناسیون به دولت کمک می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

وی با اشاره به وضعیت مرکز واکسیناسیون مورد بازدید خودرویی در زنجان، افزود: اغلب کارها در این مراکز توسط دانشجویان انجام می‌شود که نشان از همکاری همه بخش‌ها در امر واکسیناسیون است. روز گذشته رکورد واکسیناسیون در کشور شکسته شد و به تزریق یک میلیون و ۱۰۰ هزار واکسن رسید و امیدواریم این تعداد افزایش یاید.

این مسئول ادامه داد: با فراوانی واکسن به دنبال افزایش مراکز واکسیناسیون هستیم که البته این مشکل در زنجان وجود ندارد و مراکز تزریق به خوبی با توجه به جمعیت مستقر شده در دو شیفت کار می‌کنند و حتی در برخی مراکز تا پایان نیز واکسیناسیون انجام می‌شود که با ادامه روند سرعت‌گیری واکسیناسیون امیدواریم، ریشه بیماری قطع شود.

عین‌الهی تصریح کرد: بر اساس تجربیات حاصل شده، واکسیناسیون عامل مهمی در کاهش ابتلا به بیماری است. سال گذشته ۹۵ درصد کادر بهداشت و درمان واکسینه شدند که این مهم سبب شد میزان ابتلای کادر درمان کاهش یابد و ابتلای آنان به کرونا در حد خفیف باشد.

یادآور شد: در آینده کارت واکسن ارزش زیادی خواهد داشت. در حال حاضر نیز برای ورود به کشورهای دیگر کارت واکسن نیاز است. در داخل کشور نیز برای بازگشایی دانشگاه‌ها، اساتید واکسینه شدند و واکسیناسیون دانشجویان از روز گذشته آغاز شده است و به دنبال واکسینه کردن خانواده‌های دانشجویان هستیم تا بازگشایی دانشگاه‌ها برای دریافت‌کنندگان واکسن به صورت حضوری باشد. بازگشایی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی از اواسط مهرماه خواهد بود و برای بازگشایی دانشگاه‌های خود در حال برنامه‌ریزی است.

وی در رابطه با تامین داروی بیماران کرونایی، عنوان کرد: بیماران کرونایی در مرحله اول ابتلا که ویروس فعال است باید داروی  دریافت کنند و به اندازه کافی این داور در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته ولی در برخی مراحل نیازی به این نیست ولی اکسیژن نیاز اغلب بیماران است و در مجموع در تامین دارو و درمان بیماران مشکلی نداریم و امیدواریم که تا هفته‌های آتی شاهد کاهش بیماران مبتلا در بیمارستان‌ها باشیم.

این مسئول عنوان کرد: در شهرهای بزرگ افراد بالای ۴۵ سال در مناطق مرزی افرادی بالای ۳۵ و حتی در برخی موارد افراد بالای ۲۵ سال نیز واکسینه شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که سرعت واکسیناسیون بیشتر شود و باید توجه داشت که با کسب مجوز اضطراری، در حال حاضر ۵ مرکز تولید واکسن در کشور، مجوز واکسن داشته و تولیدات آنان در کنار واکسن‌های وارداتی وارد چرخه واکسیناسیون می‌شود.

عین‌الهی در رابطه با نیاز بیمارستان‌ها به تجهیز تخت، خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها به اندازه‌ای که بیمار بستری است، تخت بیمارستانی دارند و امیدواریم که با کاهش بیماران، نیازی به تجهیز بیمارستان‌ها به تخت جدید نباشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا