اقتصادی

بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ پروژه گازرسانی در کشور در حال اجرا استبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی، مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در این باره افزود: هم‌اکنون، ۳ هزار و ۳۱۳ پروژه فعال در حوزه گازرسانی کشور وجود دارد و بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است، همچنین نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد تومان نیز برای شروع عملیات اجرایی پروژه‌های جدید پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: امروز بالغ بر ۳۷۰ نیروگاه از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه بیش از ۳۵ واحد پتروشیمی در کشور مشترک گاز هستند، افزود: با توجه به میزان مصرف گاز پتروشیمی‌ها و ارزآوری این صنعت برای کشور، جایگاه این نعمت الهی در سبد اقتصادی کشور بسیار بالا متصور می‌شود.

رحمانی بیان کرد: در بخش فولاد و صنایع فلزی نیز بیش از ۶۰۰ مشترک فولاد و صنایع فلزی بزرگ از گاز استفاده می‌کنند که درآمدزایی بسیاری برای کشور به همراه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۲۵ میلیون مشترک خانگی در سطح کشور از نعمت گاز بهره‌مند هستند، بیان کرد: بیش از ۴۳۰ هزار کیلومتر شبکه و بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط انتقال در کشور اجرا شده و در این میان شرکت گاز استان مرکزی یکی از شرکت‌های موفق در حوزه گازرسانی بوده است.

مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه تمام کشور را همانند سال‌های گذشته کارگاه گازرسانی کرده‌ایم و در بخش تولید و اشتغال کشور، گاز سهم بسزایی دارد، اظهار کرد: سال گذشته به ۲۵ شهر، بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ روستا و ۴ هزار و ۹۰۰ صنعت گازرسانی شده است و به همین دلیل است که گفته می‌شود ۷۰ درصد سبد انرژی کشور حول محور گاز می‌چرخد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا