اقتصادی

برآورد حدود ۱.۶ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پل میانرود دزفولبه گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه راه‌های کشور پیش از ظهر امروز جمعه در آئین آغاز عملیات اجرایی تکمیل پل میانرود دزفول در محل احداث این پل، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات اجرایی این پل بعد از توقف طولانی در سال ۱۴۰۱ در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفت که با تأمین اعتبار لازم و تعیین پیمانکار عملیات تکمیل این طرح سرعت گرفته است.

خیرالله خادمی با بیان اینکه پل میانرود به طول ۴۵۰ متر بر روی رودخانه دز احداث شده است، افزود: یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح برآورد شده است که پیش بینی می‌شود تا ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد.

وی عنوان کرد: با تأمین اعتبار مورد نیاز این طرح و رفع موانع پیش روی آن پیش بینی می‌شود این طرح طی ۱۸ تا ۲۴ ماه تکمیل و اجرایی شود.

خادمی بیان کرد: بخش زیادی از طرح میانرود به هفت تپه اجرا شده است و با حرکتی جهادی می‌توان این طرح را در زمان تعیین شده حداکثر ۲ ساله به بهره برداری رساند.

به گزارش مهر، عملیات اجرایی پل بتنی فلزی میانرود به طول ۴۵۰ متر و عرض حدود ۱۵ متر با ۱۵ دهانه ۳۰ متری در سال ۱۳۸۰ با برگزاری آئینی با حضور مسئولان ملی، استانی و محلی بر روی رودخانه دز آغاز شد اما علاوه بر روند کند ساخت این پل در سال‌های نخست، عملیات اجرایی آن در سال ۱۳۸۷ به دلیل قطع ردیف اعتباری در بودجه ملی متوقف شد.

پل مهم میانرود مقرر بود ۲۰ ماهه به اتمام برسد، اما به دلیل مشکلات مالی و مسائل مربوط به پیمانکار این طرح با گذشت ۲۲ سال تاکنون تنها دارای ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.

کاهش ۴۰ کیلومتری مسیر دزفول به اهواز و سهولت تردد اهالی شهرهای میانرود، صفی آباد و شهر امام به هفت تپه، برقراری ارتباط مطلوب و ایمن کارخانه‌های مستقر در هفت تپه و ایمنی تردد کارگران شاغل در این شرکت‌ها از مهم‌ترین اهداف ساخت این پل است.

با تکمیل و بهره‌برداری از پل میانرود علاوه بر اینکه شهرهای میانرود و شهر امام و نیز تعدادی از روستاهای بخش مرکزی دزفول از بن بست خارج می‌شوند، مسافت جاده‌ای دزفول به اهواز نیز بیش از ۴۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

پل میانرود، این جاده را به هفت تپه و جاده ترانزیتی اندیمشک اهواز متصل و فاصله دزفول تا اهواز را ۱۸ کیلومتر نزدیک می‌کند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا