ایران وب سازان
ورزشی

برای قهرمانی در جام ملت‌ها مصمم هستیم

به گزارش همسونیوز,مهدی طارمی ، درباره اردوهای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران در راه جام ملتهای آسیا گفت: با توجه به شرایط موجود اقتصادی، شرایط اردوها  بد نیست. اردوی پایانی ما با برد ازبکستان همراه بود. امیدوارم در اردوهای بعدی شرایط بهتر  شود و بازی های بیشتری داشته باشیم.

وی تاکید کرد: وقتی می خواهیم قهرمان آسیا شویم برایمان فرقی نمی کند با استرالیا بازی داشته باشیم یا یمن و ویتنام. باید پله پله همه بازیها را مطابق با برنامه ای که کادر فنی برایمان ترسیم کرده ببریم و بتوانیم قهرمان آسیا شویم. به نظر من همه تیم ها در این مسابقات مهم هستند.

مهاجم تیم ملی ایران در پاسخ به این سئوال که «به نظر شما مهمترین رقیب ایران در جام ملت ها کدام کشور است؟» تصریح کرد: همانطور که گفتم برای قهرمانی باید همه تیم ها را ببریم و همه تیم ها را جزو رقبای اصلی خودمان بدانیم اما یکسری تیم ها مثل ژاپن و استرالیا می توانند رقبای اصلی ما برای قهرمانی باشند. همه ما مصمم هستیم برای کسب عنوان در این مسابقات تا پس از ۴۰ سال بتوانیم قهرمانی را بدست آوریم.

طارمی همچنین درباره تفاوت های جام جهانی با جام ملتهای آسیا خاطرنشان کرد: جام جهانی بزرگترین رویداد فوتبالی تاریخ است و تعداد زیادی از تیم های بزرگ جهان در آن حضور دارند. بسیاری از مردم جهان برای دیدن این مسابقات به کشور میزبان می روند و بقیه مردم نیز این مسابقات را تماشا می کنند و جو خاصی دارد که نمی توان آن را با سایر تورنمنت های بین المللی مقایسه کرد.

وی ادامه داد: جام ملتهای آسیا بیشتر برای تیم های آسیایی مهم است و پتانسیلش نسبت به جام جهانی کمتر است. تیم هایی که از هر قاره به جام جهانی می روند هدفشان در مسابقات قاره ای خودشان قهرمانی است که همین شرایط برای ما، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و عربستان وجود دارد. هدف این تیم ها قهرمانی در آسیا است چراکه بیشتر هدفگذاری آنها برای مسابقات جام جهانی صعود از گروه در وهله اول است ولی هدف اصلی تیم ها در آسیا قهرمانی است و به نظر من جام ملتها برای ما از جام جهانی مهمتر است.

مهاجم تیم ملی با اشاره به میزبانی امارات در جام ملتها یادآور شد: ایرانی های زیادی در امارات حضور دارند. باید از یار دوازدهم به خوبی استفاده کنیم و به نفعمان باشد. انشاءالله که مردم همانطور که در جام جهانی حمایتمان کردند، همینطور پشت ما باشند و به تیم ملی انگیزه و روحیه بدهند، تا بتوانیم با شایستگی عنوان قهرمانی را بدست بیاوریم.

طارمی افزود: از قبل جام جهانی هدفمان صعود از مرحله گروهی و تاریخ سازی بود و البته بدشانسی آوردیم و به این هدف نرسیدیم. احساس من این است که در جام ملتها اتفاقات خوب برای تیم ملی می تواند رخ بدهد و می توانیم عنوان شایسته ای بدست بیاوریم. این احساس خوب در من وجود دارد و قطعا در بقیه اعضای تیم هم وجود دارد.

مهاجم تیم ملی در پایان گفت: البته این حس خوب نه تنها در میان ما بلکه باید به همه مردم ایران منتقل بشود. اگر به جام جهانی نگاه کنیم می بینیم که مردم با توجه به گروه سخت ما در جام جهانی هم این اتفاق و حس خوب را درک و از بازی اول به بعد حس خوبشان را به ما هم منتقل کردند. این احساس خوب در مردم وجود دارد و باید تا آخر مسابقات جام ملتها حفظ شود.

انتهای پیام

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا