اخبار ویژهسیاسی

بررسی ابعاد مختلف سرقت از صندوق امانات بانک ملی در کمیسیون امنیت ملیسخنگوی‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی ابعاد مختلف سرقت از صندوق امانات بانک ملی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با حضور نمایندگان حراست بانک ملی، فراجا، وزارت اطلاعات و وزارت کشور برای بررسی ابعاد مختلف سرقت از صندوق امانات بانک ملی تشکیل شد.

وی توضیح داد: در این جلسه نماینده بانک ملی توضیحاتی درباره شرایط امنیتی بانک و نواقص آن ارائه کرد. نماینده فرماندهی انتظامی هم نحوه سرقت و سپس روند شناسایی عاملان سرقت در اسرع وقت را تشریح کرد. نماینده وزارت اطلاعات هم ابعاد امنیتی این موضوع و اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته را تبیین کرد. نماینده وزارت کشور هم گزارشی از دستورالعمل حفاظتی و ضرورت تقویت آن ارائه کرد.

عمویی گفت که بر اساس اطلاعات در جلسه ارائه شده، سیستم ایمنی بانک نواقصی داشته ولی نیروهای انتظامی و اطلاعاتی پس از اطلاع از سرقت در اسرع وقت موفق به شناسایی و رهگیری سارقان شده اند و عمده اموال مسروقه بازگردانده شده است و پس از طی مراحل قضایی، خسارت مالباختگان جبران می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در این جلسه با بررسی اطلاعات ارائه شده، بر ضرورت پیگیری پرونده تا استیفای حقوق مردم و همچنین تقویت شیوه نامه های امنیتی بانک ها تاکید کردند و از زحمات نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در شناسایی و دستگیری سریع متهمان تقدیر کردند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 8 =