ایران وب سازان
شهریمنتخب سردبیر

برنامه ریزی برای پرداخت طلب پیمانکاران شهرداری


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق که در ساختمان اصلی شهرداری تهران برگزار شد، با بیان اینکه به واسطه بارش برف و اتفاقات حاصل از افزایش قیمت بنزین، هفته سختی را در تهران پشت سر گذاشتیم، گفت: بنزین از جمله موضوعاتی بود که در گذر زمان به تناسب برای آن تصمیم گرفته نشد درحالی‌که همه می‌دانستند در این شرایط و با این میزان تقاضا به‌هرحال یک روز باید قیمت بنزین اصلاح شود؛ در عین حال، فاصله میان قیمت عرضه و قیمت تمام‌شده بنزین نیز همواره بیشتر و بیشتر شد. البته شاید اگر مشکلات اقتصادی تا این اندازه نبود، این فاصله بیشتر هم می‌شد.

وی تاکید کرد: موضوع افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین یک جراحی بزرگ در اقتصاد کشور است و ارتباط مستقیم با کلانشهرهای ما و البته معیشت خانواده ها دارد. مصرف روزانه‌ بنزین بیش از ١٠٠ میلیون لیتر است که طبعا هر چه بیشتر صرفه‌جویی کنیم بهتر خواهد بود.  

حناچی ادامه داد: ما به‌عنوان مسئولین این شهر نباید چشمانمان را حتی لحظه‌ای آرام روی هم بگذاریم و این یک خصیصه مهم و یکی از شروط اصلی اداره و مدیریت کلانشهرهاست. یادمان باشد یک بخاری برقی حادثه پلاسکو را رقم زد. پس گاهی به‌سادگی و با هم‌افزایی دو آیتم کم اهمیت، یک موضوع ساده به بحران شهری تبدیل می‌شود؛ تاب‌آوری هم چیزی جز آمادگی، مانور و پیش‌بینی نیست.  

حناچی در ادامه اظهارات خود به بیانات مقام معظم رهبری در مورد اتفاقات اخیر اشاره کرد و گفت: در مورد حوادثی که در راستای برنامه‌ریزی گروه‌های سازمان‌یافته خرابکار اتفاق افتاد، فرمایشات مقام معظم رهبری به واقع فصل‌الخطاب و بسیار راه‌گشا بود. در این شرایط است که نقش رهبری بیش از هر زمانی حس می‌شود. بدانیم اگر نعمت وجود بی بدیل ایشان نبود، اتفاقات دیگری می‌افتاد.

وی در این جلسه ضمن اشاره به تلاش‌های شهرداری‌های مناطق در زمان بارش برف و ضرورت برنامه ریزی برای پرداخت طلب پیمانکاران عنوان کرد: از شهرداران مناطق انتظار داریم تا جایی که امکان دارد مشکل پیمانکاران را مدیریت و حل و فصل کنند؛ از طرف دیگر حوزه مالی هم به دنبال روش‌هایی برای رفع مشکلات این عزیزان است.

حناچی همچنین با اشاره به مشارکت شهرداری تهران در کنگره جهانی شهر هوشمند در بارسلون اسپانیا تصریح کرد: اقدامات شهرداری تهران در این کنگره معرفی می شود و شهرداری تهران نیز به‌عنوان یکی از ۶ شهر اصلی انتخاب شده است. واقعیت این است که مسیر دستیابی به شهر هوشمند را باید با هم تعقیب کنیم. در این راستا ضروری است به اقداماتی که در شهر انجام می‌شود به‌درستی جهت دهیم و در قالبی صحیح آن‌ها را در اختیار سازمان‌های بین‌المللی فعال در حوزه‌های شهری بگذاریم؛ حضور موثر شهرداری تهران در رخدادهای جهانی از موضوعات کلیدی و مهمی است که نباید از آن غافل شویم.

پیروز حناچی شهردار تهران در پایان این جلسه از شهرداران مناطق و معاونان خود خواست تا برنامه‌ریزی‌های قابل‌توجه و مثبتی برای روز جهانی معلولان در ١٢ آذرماه داشته باشند.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا