اجتماعی

برگزاری اولین کنگره شهدا و ایثارگران حفاظت محیط زیست در خوزستان

برگزاری اولین کنگره شهدا و ایثارگران حفاظت محیط زیست در خوزستانبه گزارش خبرنگار مهر، داوود میرشکار عصر امروز دوشنبه در نشست خبری اولین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: این رویداد بسیار مهم و ارزشمند، برای اولین بار در تاریخ کشور و با محوریت «ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و گرامیداشت حماسه ایثار و شهادت» به میزبانی استان خوزستان برگزار می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها، یکی از ارگان‌هایی هستند که راه شهادت، ایثار و از جان گذشتگی برای کشور و ارزش‌های معنوی برای آن فراهم است.

وی افزود: روزانه شاهد تعرض‌ها، تخریب‌ها و هجوم ناجوانمردانه شکارچی‌هایی هستیم که به مناطق ما ورود کرده و درصد هستند تا به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه ذخایر ژنتیکی را از بین ببرند؛ لذا این باب ایثار و شهادت در مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از این خاک و مرز و بوم همچنان ادامه دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص هدف برگزاری رویداد مذکور بیان کرد: برای اینکه روحیه ایثار، شهادت و از خودگذشتگی را در مجموعه خود، بین محیط‌بان‌ها و کارشناس‌ها حفظ و تقویت کنیم، درصدد برآمدیم تا اولین کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست را در خوزستان برگزار کنیم.

میرشکار ادامه داد: سازمان حفاظت و محیط زیست ۱۲۲ شهید، جان نثار و جان باخته تقدیم کشور کرده که از این تعداد ۳۹ شهید احراز شده، ۱۰ شهید دفاع مقدس و ۸۳ شهید احراز نشده است که در مراحل احراز این شهدا هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین این سازمان حدود ۳۸۸ جانباز تقدیم کرده که از این تعداد حدود ۴۸ جانباز احراز شده و ۳۴۰ مصدوم و آسیب دیده حفاظت وجود دارد که هنوز احراز نشده‌اند و امیدوار هستیم پس از این کنگره بتوانیم مساله احراز اشخاص را با جدیت پیگیری کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص برنامه‌های این کنگره اظهار کرد: کنگره شهدا و ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست از اول آذرماه به مدت چهار روز در اهواز برگزار می‌شود که در روز اول از خانواده‌های معظم شهدا و جانباز استقبال خواهد شد؛ همچنین از آن جایی که اعتقاد داریم هر جا هنر ورود پیدا کند رشادت‌ها پررنگ‌تر می‌شود، قصد داریم برای بیان دغدغه‌های محیط زیستی و نشان دادن رشادت‌های محیط‌بان‌ها به زبان شعر، شب شعری در هتل نادری برگزار می‌شود که قصد داریم این اتفاق را در تاریخ زیست محیطی خوزستان ثبت کرده و هر سال بتوانیم این اتفاق را رقم بزنیم.

میرشکار گفت: روز دوم کنگره با حضور مقامات استانی و کشوری از جمله رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، فرمانده انتظامی کل کشور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار خوزستان برگزار می‌شود که در این برنامه حضور خانواده‌های شهدای احراز شده و جان نثار را هم خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: همچنین پروژه زیست محیطی در خوزستان با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور رونمایی می‌شود؛ جمعی خانواده‌های شهدا و ایثارگر در روز سوم کنگره در قالب برنامه راهیان نور از مناطق جنگی خرمشهر و شلمچه بازدید می‌کنند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا