سیاسی

بسیج نماد مقاومت ملی و آگاهی یک ملت است

بسیج نماد مقاومت ملی و آگاهی یک ملت استبه گزارش خبرگزاری مهر، وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیانیه‌ای با تاکید بر نقش پررنگ‌تر از همیشه این نهاد انقلابی صادر کرد.

بر اساس این گزارش، متن بیانیه وزارت کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بسیج نماد حضور ملی و مقاومت ملی و آگاهی یک ملت است؛ آن هم آگاهی همراه با تحرک، همراه با معنویت و همراه با اخلاص. بسیج، حقیقت است؛ اما شبیه افسانه هاست. بسیج برای جوانان، شورآفرین است؛ برای دوستان، امیدآفرین است؛ برای دشمنان، بیم آفرین است. امروز اگر شما جلوه‌های زیبای پُرشور حضور جوانان را در صحنه‌های پُرخطر فلسطین و لبنان مشاهده می‌کنید، این الگوگیری از بسیج است. امروز اگر بیداری جوانان دانشجو را در سرتاسر دنیای اسلام می‌بینید، این الگوگیری از بسیج است. (مقام معظم رهبری)

۴۴ سال از تأسیس بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی (ره) در ۵ آذر ۱۳۵۸ می‌گذرد و امروز آن نهال کاشته شده به دست امام روح الله، تبدیل به شجره طیبه تنومند، ستبر، ولایتمدار، دشمن شناس و حماسه سازی شده است که نه تنها در گزند ناملایمات و سختی‌ها در آماج توطئه‌ها، جنگ، تحریم‌ها، تهدیدها و فتنه‌ها، استوارتر و بالنده‌تر شده، بلکه سایه پربرکت خود را بر سر مظلومان جهان گسترده است.

امروز در فضایی که مستکبران عالم، از همه خط قرمزهای ارزش‌های الهی و کرامت انسانی به ویژه علیه مردم مظلوم فلسطین عبور کرده‌اند و رژیم کودک کُش صهیونیستی با حمایت شیطان بزرگ و اذناب آن، نسل کشی را پیشه این روزهای خود ساخته، نعمت وجود بسیج بیش از هر زمان دیگری، پررنگ و مایه نگرانی جهان‌خواران دشمن بشریت، شده است.

معمار انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) بیش از ۴ دهه پیش، می‌دانستند که روزی بسیج، بازوی بزرگ و ورزیده حق طلبان عالم در برابر تمامیت باطل و جلوه‌های آن خواهد بود و به همین دلیل است که فرمودند: «این بزرگترین ساده اندیشی است که چه در جنگ و چه در صلح تصور کنیم جهان‌خواران و خصوصاً آمریکا از عناد با اسلام عزیز دست برداشته‌اند» و در جایی دیگر می‌فرمایند: «در هنگامه خطر، ملتی سربلند و جاوید است که اکثریت آن، آمادگی لازم رزمی داشته باشد».

در کنار آمادگی‌های رزمی در دفاع از تمامیت کشور، در عرصه‌های مختلف از علم، فناوری و جهاد دانش بنیانی گرفته تا محرومیت زدایی و کارآفرینی و سازندگی و نیز از امدادرسانی ایثارگرانه و داوطلبانه در بلایا اعم از سیل و زلزله تا تقدیم جان‌های عزیز در مبارزه با بیماری‌های مرگبار مانند کرونا، این رویکرد و روحیه در بسیجیان جهادی و با بصیرت، تاریخ ساز، ماندگار و تغییر دهنده معادلات داخلی و بین المللی به ویژه با مشارکت در طرح‌های بزرگ ملی و گام دوم انقلاب اسلامی است. این ترجمه عینی و عملی فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری است که «بسیج مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلند کردن کشور و ملت است.»

به روح امام شهیدان و بنیانگذار این نهاد پاک، خالص‌ترین درودها و تحیات را تقدیم می‌کنیم، یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، روز بسیج را به همه ملت عزیز ایران، تبریک و تهنیت می‌گوئیم و از خداوند، سرافرازی روزافزون همه بسیجیان افتخارآفرین را مسالت می‌کنیم.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا