;
تصویر بنر
اخبار ویژهسیاسی

بلومبرگ: ایران و عربستان به‌دنبال بازگشایی کنسولگری‌های خود هستندبرخی منابع مطلع به خبرگزاری گفته‌اند که ایران از خواسته تا روابط دیپلماتیک با یکدیگر را از سر بگیرند.

به گزارش خبرگزاری به نقل از ایسنا، بلومبرگ نوشته «دو شخص مطلع از مذاکرات و ریاض به این خبرگزاری گفته‌اند که ایران از سعودی خواسته است تا کنسولگری‌ها را بازگشایی کنند و روابط دیپلماتیک را از سر بگیرند.»

به نوشته بلومبرگ، سعودی تاکنون چهار دور مذاکرات را برگزار کرده‌اند. آخرین دور مذاکرات در تاریخ 21 سپتامبر برگزار شده و دور آتی مذاکرات نیز به زودی برگزار خواهد شد.

این دو منبع مطلع اعلام کرده‌اند که ایران پیشنهاد بازگشایی کنسولگری‌ها در و جده را به نشانه حسن نیت داده است.

وزارت و مرکز ارتباطات بین‌الملل عربستان سعودی تاکنون پاسخ فوری به درخواست این رسانه برای اظهارنظر در این‌باره نداده‌اند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از ایسنا، دو روز قبل نیز خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که تهران و ریاض به حصول توافق جهت کاهش تنش‌ها نزدیک شده‌اند.

همچنین، خطیب‌زاده – ایران – با تأیید برگزاری چهار دور مذاکره با عربستان، گفته بود:‌ توافق هیأت ایرانی و عربستانی این بود که مذاکرات که پشت درهای بسته انجام شود. تلاش داریم که روابط ایران و عربستان به تحقق آرامش، صلح و ثبات در منطقه خلیج کمک کند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + ده =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا