بهره برداری از پروژه میدانگاه جهاد/ساخت پنج ورودی مترو با معماری ایرانی- اسلامی

بهره برداری از پروژه میدانگاه جهاد/ساخت پنج ورودی مترو با معماری ایرانی- اسلامیبه گزارش ایسنا، عباس شعبانی در آئین بهره برداری از پروژه میدانگاه جهاد در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه کمتر از یکسال در دستور کار قرار گرفته و امروز شاهد افتتاح آن هستیم. در طراحی این پروژه مسائل مربوط به معماری ایرانی اسلامی مد نظر قرار گرفته و فضای مناسبی جهت گذران ساعاتی از وقت شهروندان و مسافران مترو فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است، افزود: نیاز شهر تهران امروز در حوزه احداث چنین پروژه‌هایی با توجه به ازدحام جمعیت و مشغله‌ها بیش از پیش احساس می‌شود. لذا باید تدبیری صورت بگیرد تا تعداد این پروژه‌ها افزایش پیدا کند. بر همین اساس چهار الی پنج در ورودی دیگر مترو در نقاط مختلف شهر تهران مشابه این پروژه با در نظر گرفتن معماری ایرانی اسلامی افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: قطعا این پروژه می‌تواند رضایتمندی شهروندان را فراهم کند، چرا که فضای خوبی برای گذران ساعاتی از وقت آنها را ایجاد کرده است و سال گذشته نیز در پروژه پلازای متروی صادقیه مشابه این پروژه را اجرا کردیم. بی تردید ایجاد فضای مکث و آرامش برای شهروندان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: در پروژه میدانگاه جهاد از ۳۰۰ هزار قطعه آجر قزاقی به صورت قائم و قوسی شکل استفاده شده، همچنین ۶۰ تن اسکلت فلزی و ۲۰۰ متر مکعب بتن در این پروژه استفاده شده است. دو عدد سرویس بهداشتی مردانه و زنانه نیز در این طرح اجرایی شده است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص دو پروژه بزرگراهی شهید بروجردی و بال غربی یادگار امام گفت: فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی تا نیمه ابتدایی سال جاری به طول ۳.۷ کیلومتر به بهره برداری می‌رسد. هزینه تکمیل این فاز از پروژه شهید بروجردی به قیمت امروز ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته و فاز دوم آن نیز پس از تملک معارضین، یک سال زمان برای عملیات اجرایی نیاز است تا فاز دوم آن نیز تکمیل شود. همچنین در مورد بزرگراه یادگار امام نیز حدود دو سال و نیم کار اجرایی باقیمانده است.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا