ایران وب سازان
اسلامشهرگزارش

بوی نامطبوع مسیر فرودگاه امام خمینی(ره)کاهش محسوسی یافته است

به گزارش همسو نیوز،مسعود مرسلپور در جلسه مشترک با انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست طی سخنانی اظهار داشت: افزایش انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) اثر نامطلوبی دارد و اقدامات مناسبی برای مهار و کنترل این بو انجام شده است.


مرسلپور با بیان این که انتشار بوی نامطبوع می‌تواند شائبات نادرستی از وضعیت زیست محیطی کشورمان در سطح بین المللی ارائه دهد، افزود: برای همگام کردن بخش‌های تولیدی و واحدهای صنعتی تسهیلاتی در نظر گرفته شده است، باید همه مسئولان و دست اندرکاران با تشریک مساعی و اتفاق نظر در جهت رفع این مشکل زیست محیطی گام بردارند.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه کانون بوی نامطبوع در بخش جنوبی شهرستان اسلامشهر شناسایی شده است گفت: علت و منشأ این بوی نامطبوع شامل کشتارگاه‌ها و واحدهای صنعتی می‌شود.

وی اظهار داشت: اولین اقدام برای رفع بوی نامطبوع از کارخانه‌های لبنی شروع شد و واحدهای صنعتی دام و طیور هم با خط اعتباری که گشایش شد نسبت به استقرار سامانه تصفیه پساب اقدام کردند.

مرسلپور ادامه داد: اگر بتوان آب تصفیه شده سیستم فاضلاب کنونی را مدیریت کرده و کانالهای رها شده پساب را به سمت تصفیه خانه هدایت کرد می‌توانیم شاهد حل بخش قابل توجهی از مشکل بوی نامطبوع در این منطقه باشیم.

فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: یکی از اقدامات مهمی که در راستای حل مشکل انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) صورت گرفته، پیشنهاد و راهکار ارائه شده به مسئولین مجموعه فرودگاهی هزینه سنگین تامین آب فضای سبز این مجموعه را مدیریت کرده و با مشارکت اداره آب و فاضلاب برای انتقال آب تصفیه شده به مجموعه اقدامات لازم را ترتیب دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا