بیانیه مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزان

بیانیه مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزان


بیانیه مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری در محکومیت جنایت مسموم کردن دانش‌آموزان

در پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان،مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی وزارت دادگستری، در پی وقایع جنایتکارانه اخیر در مدارس و مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان، مرجع ملی حقوق کودک وزارت دادگستری بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد:
باسمه تعالی
کودکان و نوجوانان، نهال‌های بارآور آینده، ذخایر بی‌بدیل و ارزشمند جامعه و آتیه‌سازان کشور عزیزمان ایران هستند. بی‌شک توجه به کرامت انسانی، رشد، تعالی و بالندگی آنان، تکلیفی انسانی و ضرورتی اجتماعی برای توسعه و پیشرفت کشور است. از این رو در نظام جمهوری اسلامی ایران، بر اساس آموزه‌های وحیانی دین مبین اسلام، آرمان‌های مندرج در قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات و تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری، همواره در کانون توجه بوده‌اند و باید در فضایی سالم، امن، آرام و حامی کودکی کنند و ببالند. دولت‌ها موظف هستند از آنان حمایت نمایند و ایمنی و امنیت آنان را فراهم سازند تا فارغ از هرگونه دغدغه‌ای، مشغول حیات اجتماعی باشند و بتوانند استعدادهایشان را پرورش دهند.
در این راستا، مرجع ملی حقوق کودک ضمن محکوم نمودن جنایت «مسموم کردن دانش‌آموزان در مدارس» و «ناامن‌سازی فضای آموزشی کودکان و تشویش خاطر خانواده‌های آنان»، خواستار تسریع در تحقیقات و بررسی‌های لازم در مورد مسببان و مرتکبان، اعلام نتایج به شهروندان و تنویر افکار عمومی، برخورد قاطع قانونی با عوامل، حمایت و دلجویی از آسیب‌دیدگان و انجام اقدامات لازم جهت پیشگیری از تکرار چنین رفتارهای مجرمانه‌ای می‌باشد.
همچنین این مرجع بر لزوم تکریم، تحصیل و توانمندسازی بیش از پیش کودکان و نوجوانان در کشور تأکید ورزیده و فعالیت‌های آتی خود را در این زمینه شدت بخشیده و از تحقق حقوق کودکان و نوجوانان با همکاری تمامی نهادها و نقش‌آفرینان دولتی و غیردولتی لحظه‌ای باز نخواهد ایستاد.
 انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا