ایران وب سازان
اجتماعی

تاثیر برخی آنتی‌بیوتیک‌ها در بروز علائم پارکینسون


افزایش مصرف داروهای آنتی‌بیوتیک می‌تواند شرایط را برای ابتلا به بیماری پارکینسون فراهم سازد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، قرار گرفتن در معرض آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی که مصرف آن‌ها رایج است می‌تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون مرتبط باشد.

محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند اظهار داشتند: بیشترین رابطه در طیف وسیعی از آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهایی مشاهده شد که عملکرد مخالف با باکتری‌های بی‌هوازی و قارچ‌ها دارند. همچنین مدت زمان قرار گرفتن در معرض آنتی‌بیوتیک‌ها نیز موضوع حائز اهمیت است.

در این مطالعه مشخص شد افراط در مصرف برخی داروهای آنتی‌بیوتیک می‌تواند زمینه را برای ابتلا به بیماری پارکینسون با تاخیر ۱۰ تا ۱۵ ساله فراهم سازد. این ارتباط می‌تواند به دلیل تاثیر مخرب این داروها بر اکوسیستم میکروبی روده باشد.

ارتباط بین قرار گرفتن در معرض آنتی‌بیوتیک‌ها و بیماری پارکینسون مطابق با این ایده است که در تعداد قابل توجهی از بیماران ممکن است پاتولوژی پارکینسون در روده نشات گرفته باشد و مرتبط با تغییرات میکروبی است که سال‌ها پیش از شروع علائم معمول بیماری پارکینسون ایجاد می‌شود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، به گفته محققان این موضوع که ترکیب باکتریایی روده در مبتلایان به پارکینسون طبیعی نیست پیش از این تایید شده بود اما دلیل آن مشخص نبوده‌است. هرچند یافته‌های جدید حاکی از آن است برخی از انواع آنتی‌بیوتیک‌ها که به طور معمول مصرف می‌شوند و بر میکروبیوم روده اثر می‌گذارند می‌توانند فاکتور موثر در بروز این بیماری باشند.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا