ایران وب سازان
سیاسی

تاکید بر ایجاد فضای امن تجمعات/واکنش وزارت خارجه به تحریم جهرمی و…

تاکید معاون حقوقی رییس جمهور بر ایجاد فضای امن تجمعات/ روایت حداد عادل از رویکرد جدید اصولگرایان برای انتخابات مجلس/ اجرای «سرا» پس از اعلام تایید صلاحیت‌ها/ دومین جلسه رسیدگی به پرونده تیمور عامری و متهمان دیگر اخلال ارزی/ ماجرای کارشناسی پرونده بابک زنجانی/ فعالیت ۵۰۰ تیم نظارتی با هدف عدم افزایش قیمت کالا در کشور/ گفت‌وگوی لاوروف و وانگ یی درباره ایران/ اجرای حکم ۱۰۰ میلیارد ریالی تعزیراتی برای متخلف ارزی و… از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز شنبه، دوم آذر ماه ۱۳۹۸ است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، مشاور رئیس جمهور در نشست مشترک شورای هماهنگی امور حقوقی و دستیاران حقوق شهروندی از تشکیل یک نهاد مستقل جدید در حوزه حقوق شهروندی و حقوق بشر خبر داد و گفت: تشکیل «نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» حلقه مکمل حقوق شهروندی است. آشنا افزود: رایزنی‌های سنگینی انجام شده تا منشور حقوق شهروندی اجرایی شود.

در همین مراسم معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بر ایجاد فضای امن تجمعات اصرار داریم، گفت: وقایع روزهای اخیر توجه ما را جلب کرده است. معاونت حقوقی مصر شده مصوبه تجمع امن را در تعاملی با دیوان عدالت به انجام برساند.

ابوالفضل سروش، عضو فراکسیون امید هم با اشاره به تجمعات اخیر در اعتراض به اصلاح قیمت بنزین تاکید کرد که باید مکانی برای تجمعات مردم در نظر گرفته شود تا شاهد کشیده شدن اعتراضات به کف خیابان‌ها نباشیم.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز هفته جاری ناآرامی‌های بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور و برنامه‌های وزارت خانه های اقتصادی کشور در کنترل قیمت‌ کالاها را بررسی خواهند کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گردهمایی بسیجیان وزارت دفاع با اشاره به تصمیم اخیر سران قوا برای سهمیه بندی بنزین خطاب به آنانی که می‌خواستند از این مساله سوء استفاده کنند؛ یادآور شد: تصمیم درست می‌گیریم و اگر تصمیمی اشتباه داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم. امیر سرتیپ حاتمی افزود: ملت با تمام قوا از تصمیمات درست مسئولین و رهبری حمایت می‌کنند.

همچنین جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر اینکه ما دست خالی هم از این انقلاب دفاع می‌کنیم، بیان کرد: بسیج باتمام قوا و روحیه عالی درصدد اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی است و به همین جهت قول می‌دهیم که همچنان راه شهدا  را دنبال کنیم.

معاون اول رییس جمهور هم در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با بیان این‌که بانک مرکزی در بهترین شرایط از نظر ذخائر ارزی و اسکناسی است، گفت: روند نزولی نرخ ارز باید ادامه یابد.

غلامعلی حداد عادل در نشست دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی گفت: رویکرد جدید جریان اصولگرا در انتخابات آینده، وحدت فراگیر و اعتنا به حضور جوانان و به‌ویژه زنان است. راهبردها و راهکارهای ائتلاف تعریف شده است و امیدواریم با ساز و کار دقیقی به همگرایی و وحدت برسیم.

همچنین محمود صادقی با بیان اینکه معلوم نیست اعضای حزب کارگزاران به سمت حزبی خود به شورای عالی سیاتگذاری اصلاح‌طلبان انتقاد می کنند یا به عنوان یک فرد، گفت: «سرا» پس از اعلام تایید صلاحیت‌ها اجرا می شود.

سخنگوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی هم گفت: مدل انتخاباتی این جبهه بر مبنای این است که نتیجه انتخابات، حاکمیت گفتمان کارآمد و ارزشی در مجلس باشد.

وانگ یی وزیر امورخارجه چین و سرگئی لاوروف همتای روس او در حاشیه نشست وزیران خارجه گروه ۲۰ در شهر ناگویا در ژاپن با یکدیگر دیدار و درباره موضوعات مختلف بین‌المللی و دوجانبه، همچنین درباره موضوعات منطقه‌ای، ازجمله وضعیت کنونی پیرامون ایران رایزنی کردند.

همچنین وزیر مشاور دولت عربستان در امور خارجه، ضمن طرح مجدد ادعای دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو گفت: سیاست جلب رضایت درباره ایران کارساز نخواهد بود. عادل الجبیر گفت: بعد از حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در ۱۴ سپتامبر اکنون منطقه با گزینه انتخاب میان خیر و شر روبه رو است. عربستان مخالف گفت وگو با تهران نیست اما بازدارندگی همچنان باید ادامه داشته باشد تا ایران حملات خود را تکرار نکند. سیاست جلب رضایت با هیتلر کار ساز نبود بنابراین با نظام ایران نیز کارساز نخواهد بود.

وزیر خارجه بحرین هم در اظهاراتی خصمانه  مدعی شد: ما نیازمند یک برنامه جامع برای توقف دخالت های ایران در منطقه هستیم، ما چهل سال است که از دخالت های ایران رنج می بریم اما خواهان تغییر نظام ایران نبوده و نیستیم. وی همچنین تاکید کرد: برای از سرگیری همکاری با ایران بی اعتماد هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز تحریم وزیر ارتباطات کشورمان توسط آمریکا را محکوم و آن را گویای برخورد سیاسی و ابزاری این کشور با محیط اینترنت آزاد دانست.

دومین جلسه رسیدگی به پرونده تیمور عامری و متهمان دیگر اخلال ارزی به ریاست قاضی موحد برگزار شد. قاضی موحد در ابتدای این جلسه با بیان این که در این پرونده به اتهامات ۱۷ شخص حقیقی و ۳  شخص حقوقی رسیدگی می‌شود گفت: ۱۰ نفر از متهمین متواری هستند که وکلای تسخیری آنها حضور دارند.

همچنین رییس شورای عالی کانون کارشناسان رسمی کشور با اشاره  به حق‌الزحمه چندمیلیون یورویی کارشناس متخلف پرونده بابک زنجانی، توضیح داد: آقای محسنی اژه‌ای مکررا درباره کارشناسی متعدد زمینی در پرونده بابک زنجانی صحبت کرده بود که باید بگویم در وهله اول امر کارشناسی را به این کارشناس ارائه داده بودند که او یک صفحه گزارش نوشته بود و گفته بود زمین ۸ هزار میلیارد تومان می ارزد و آنچه که به عنوان دستمزد بیش از حد گرفته بود، چندین میلیون یورو پول نقد بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران هم از وصول جریمه ۱۰۰ میلیارد ریالی یک متخلف ارزی خبر داد.

وزیر دادگستری با اشاره به نقش تیم‌های نظارتی در عدم افزایش کالا در کشور، گفت: تیم‌های نظارتی در کل کشور حضوری فعال داشته‌اند و تعداد آنها به بیش از ۵۰۰ تیم رسیده است و تعزیرات نقش پررنگ و حضور مستمری در بازار دارد تا از افزایش قیمت کالا جلوگیری کنند.

همچنین مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی تهران با بیان اینکه مسافرکشی رانندگان خودروی شخصی بدون دریافت مجوز، غیرقانونی است،  گفت: تا زمانی که تصمیم جدیدی از ناحیه دولت درخصوص افزایش قیمت سوخت اتخاذ نشود رویکرد تشدید نظارتی را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا