سیاسی

تحقق ۱۰۰ درصدی تعهدات اقتصادی دولت در سفر اول رییس جمهور به البرز

تحقق ۱۰۰ درصدی تعهدات اقتصادی دولت در سفر اول رییس جمهور به البرزبه گزارش خبرگزاری مهر، محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در جلسه‌ی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی استان البرز، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به سفر آتی رئیس جمهور به این استان، اظهار داشت: ۴ هزار میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی سفر دور اول رئیس‌جمهور به استان البرز تأمین شده و در اختیار استان قرار گرفته است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه ۱۰۰ درصد تعهدات اقتصادی دولت در سفر اول رئیس‌جمهور محقق شده است، گفت: تاکنون ۱۹ هزار میلیارد تومان از سوی بانک‌ها تسهیلات به فعالان اقتصادی و صنعتی استان پرداخت شده است.

مهندس منصوری ادامه داد: باید از ظرفیت سفر استانی برای گره‌گشایی مسائل بهترین استفاده را کرد. بخشی از مسائل استان البرز مربوط به مسائل اقتصادی است، این استان یک استان صنعتی و اقتصادی است و ویژگی‌های منحصر به فرد از جمله جمعیت قابل توجه و نزدیکی به تهران دارد که باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه گفت: برای ساماندهی کردن صنایع در استان البرز باید برنامه‌ریزی کنیم. بافت صنعتی استان البرز کاملاً مشابه استان تهران است. ما باید صنایع و شهرک‌های صنعتی را ساماندهی کنیم، زیرا رها کردن آن‌ها به ضرر محیط زیست است.

وی عنوان کرد: تعداد زیادی از صنایع در استان، هویت جمعی و سازماندهی شده ندارند لذا لکه‌های صنعتی در قالب شهرک‌های صنعتی خصوصی ساماندهی خواهند شد تا مشکلات این حوزه حل و فصل گردد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به فرودگاه پیام، عنوان کرد: تعیین تکلیف وضعیت فرودگاه پیام باید انجام شود. این فرودگاه ظرفیت فوق‌العاده‌ای به جهت اقتصادی و پدافندی برای البرز و تهران دارد که الآن کمترین استفاده از آن می‌شود.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به ساخت و بهره برداری از بیمارستان شهید سلیمانی فردیس، ادامه داد: بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی شهید سلیمانی فردیس در سفر رئیس جمهور به بهره برداری می‌رسد. چندین پروژه در زمینه آب، فاضلاب و تصفیه‌خانه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین پروژه‌های دیگری در زمینه راه و قطار شهری نیز در حال انجام است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به ایجاد مجموعه‌های بزرگ تولیدی برای تهران و استان البرز، اظهار داشت: یک مجموعه پرورش مرغ با ظرفیت ۱۵۰ میلیون قطعه مرغ در سال با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شود تا بخش عمده نیاز این دو استان را رفع کند.

معاون رئیس‌جمهور در پایان گفت: در این سفر رئیس‌جمهور با سرمایه گذاران و کار آفرینان دیدار خواهد داشت.

گفتنی است، جلسه بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی استان البرز با حضور فعالان کلان اقتصادی و صنعتی، استاندار البرز و مدیران کل ادارات استانی این استان به ریاست مهندس «محسن منصوری» معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد که در این جلسه صاحبان صنایع و بنگاه‌های صنعتی به بیان دغدغه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا