اخبار سربازی و نظام وظیفه

تدوین سند ملی مهارت تا اشتغال سربازان

به گزارش خبرگزاری همسونیوز سردار محمدحسین سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در سی و هفتمین جلسه کمیسیون دائمی مهارت آموزی کارکنان وظیفه اظهار کرد: امروز یکی از مهمترین مشکلات جامعه و مردم بیکاری و معیشت است که مقام معظم رهبری به این موضوع تاکید دارند. رؤسای قوای سه گانه، رئیس جمهور منتخب، فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح نسبت به اشتغال جوانان دغدغه دارند، جوانانی که در کسوت سربازی، دفاع مردمی و نیروهای مسلح مردم پایه را پی ریزی و تحقق می‌بخشند باید برای اشتغال آنان پس از سربازی فکر اساسی کرد و یکی از زمینه‌های تحقق این کار، تربیت سرباز ماهر و حرفه‌ای است.

وی افزود: باید از ظرفیت نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی کشور برای رفع موانع و مشکلات اشتغال استفاده کرد، سرباز حرفه‌ای کسی است که در ضمن خدمت مهارت‌های مختلف را یاد بگیرد و توانمندی لازم را برای ورود به بازار کار کسب کند. ما می‌خواهیم با تحقق شعار ورود سرباز، خروج سرباز ماهر و حرفه‌ای، ضمن فراهم کردن محیط جذاب و با نشاط در حین خدمت سربازی، ۸ سال پس از خدمت در کنار سرباز منقضی خدمت قرار بگیریم تا زمینه اشتغال وی را فراهم کنیم.

سردار سپهر بیان کرد: سند ملی مهارت تا اشتغال کارکنان وظیفه تدوین و در سیر مراحل تصویب قرار گرفته است.

وی ادامه داد: معاون هماهنگی و اقتصادی استانداران سراسر کشور به عنوان نمایندگان قرارگاه مرکزی مهارت آموزی در استان‌های کشور هستند.

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی در پایان گفت: کارگروه تخصصی مهارت و اشتغال استانداری‌ها باید با حضور نمایندگان یگان‌های عمده نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی ذیربط در استان‌ها زیر نظر استانداری با قوت به فعالیت خود ادامه داده و مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه و سربازان منقضی خدمت را عملیاتی کنند.

منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا