اخبار سربازی و نظام وظیفه

ترخیص از سربازی با شروع کلاس‌های درس نه اعلام نتایج کنکور

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تمام مشمولان وظیفه دیپلمی که سال ۹۸ موفق به اخذ دیپلم شدند، امسال می‌توانند در کنکور سال ۹۹ شرکت کنند.

وی ادامه داد: این افراد حداکثر یک هفته پس از کنکور باید سریعاً خودشان را به سازمان وظیفه عمومی معرفی کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود: اگر این مشمولان در بازه زمانی یک هفته، خودشان را به سازمان وظیفه عمومی معرفی نکنند، غایب محسوب می‌شوند و در صورت قبولی در دانشگاه نمی‌توانند وارد دانشگاه شوند.

امیر رحیمی‌پور تصریح کرد: روال کار بر این است که مشمول به خدمت سربازی می‌رود و دوره‌های آموزشی خود را می‌گذراند، هنگامی که نتایج اعلام شود، می‌تواند انتخاب رشته کند و سپس منتظر جواب دانشگاه بماند.

وی بیان کرد: در بازه زمانی که فرد مشمول منتظر اعلام جواب دانشگاه است، دوره‌های سربازی را طی می‌کند و در صورت قبولی، این بازه زمانی در پرونده سربازی‌اش ذخیره می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: پیش از این در صورت قبولی، فرد مشمول بلافاصله از خدمت سربازی ترخیص می‌شد اما الان به دلیل آنکه معلوم نیست کلاس‌ها چه زمانی برگزار شود (بهمن یا اسفند باشد)، به محض شروع کلاس‌ها، سربازان ترخیص می‌شوند.

امیر رحیمی‌پور در پایان گفت: مشمولان بدانند که بازه زمانی مناسبی هم برای انتخاب رشته و هم در صورت قبولی برای مراحل ثبت‌نام در دانشگاه برایشان در نظر گرفته شده و مساعدت‌های لازم در این زمینه نیز انجام می‌شود بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا