ایران وب سازان
خبر ویژه

تشریح جزئیات سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای


معصومه نصیری، دبیر کمیته رسانه‌ای سومین همایش سواد رسانه‌ای به خبرنگار مهر گفت: سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در قالب یک رویداد مسئله محور با رویکرد تمدنی توسط دانشگاه امام صادق (ع)، با حمایت مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت دانشگاه‌ها و پژوهشگاه های برتر کشور برگزار می‌شود.

او ادامه داد: همچنین با حکم حسن بشیر ـ رییس سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، اعضای کمیته‌های راهبری همایش  منصوب شدند. براساس این احکام رییس شورای علمی، دبیرکل و دبیران کمیته‌های سومین همایش ملی مسعود کوثری به عنوان رییس شورای علمی، عبدالکریم خیامی به عنوان دبیر شورای علمی، محمدصادق نصراللهی به عنوان دبیر کل، معصومه نصیری به عنوان دبیر کمیته رسانه‌ای و تبلیغاتی، محمدرضا برزویی به عنوان دبیر کمیته اجرایی، سیدمجید امامی به عنوان دبیر کمیته تامین مالی و محمد حسین شعاعی به عنوان مسوول دبیرخانه هستند.

نصیری تصریح کرد: حسن بشیر، استاد ارتباطات بین‌الملل و رئیس سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در تشریح رویکرد این دوره از همایش به گفتمان‌سازی مؤثر در حوزه سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی باید مورد توجه جدی قرار گیرد. این گفتمان سازی باید در سه سطوح مختلف صورت گیرد تا به نتایج مؤثری در این زمینه دست یابیم.

به گفته او، قطعاً این حرکت مهم باید به شکل یک جریان ملی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز علمی و با همکاری سازمان‌های خصوصی مرتبط و با مساعدت کلیه اقشار مردم شکل گرفته تا بتوان موضوع سواد رسانه‌ای را به شکل جامع مورد توجه قرار داد.

رییس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران ایجاد هماهنگی و همفکری با کلیه دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و اندیشمندان و متخصصان این حوزه مهم را یکی از اهداف مهم همایش سوم دانست و گفت: باید این هدف در جهت خدمت به مردم و ایجاد راهکارهای مفید و مؤثر برای بهره برداری مناسب‌تر و مطمئن‌تر از رسانه‌ها، به ویژه رسانه‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی باشد. همچنین محورهای سومین همایش  ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی که آبان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد به زودی اطلاع رسانی‌ می‌شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا