اجتماعیاخبار سربازی و نظام وظیفهخبر ویژهمنتخب سردبیر

تشکیل صندوق حمایت از سربازان ماهر

سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح از تشکیل صندوق حمایت از مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه خبرداد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری بیست و ششمین جلسه کمیسیون قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت: این جلسه با حضور نمایندگانی از ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران، ارتش، ناجا، وزارت دفاع و سازمان ها و نهادهایی نظیر وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، جهاد دانشگاهی، جهاد کشاورزی، وزارت رفاه، وزارت ورزش و جوانان، وزارت ارتباطات، جمعیت هلال احمر، سازمان فنی و حرفه‌ای و … برگزار و گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های مختلف برای مهارت آموزی سربازان ارائه شد.

وی با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: صندوق حمایت از مهارت آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه با هدف ارائه تسهیلات در این جلسه به تصویب اعضا رسیده و قرار شد بزودی و پس از نگارش آیین‌نامه‌ها اجرایی شود.

کمالی از حمایت مجلس شورای اسلامی از قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیز خبر داد و گفت: امیدواریم که از ظرفیت مجلس شورای اسلامی و نمایندگان بتوانیم استفاده بیشتری در راستای مهارت‌آموزی به سربازان و وضع قوانین و مقررات بکنیم.

سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:‌ همچنین قرار شد تا قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان در شورای عالی اشتغال کشور نیز عضو شود تا از این طریق بتوانیم اهدافمان در مورد حمایت‌های از سربازان ماهر پس از پایان دوره سربازی و اشتغالشان را انجام دهیم.

کمالی با بیان اینکه در این جلسه مشروط شدن بهره‌مندی بسیجیان از کسر خدمت به داشتن مهارت نیز به تصویب رسید گفت: همچنین تفاهم‌نامه‌ای با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مورد مهارت آموزی و اشتغال مهارت آموزان در مناطق محروم کشور امضا شد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا