اجتماعی

تشکیل هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل

تشکیل هیات مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل


به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هفتگی شورای معاونان دادستانی کل، روز شنبه ۲۷ آبان با حضور تمامی اعضا و به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی برگزار شد.

در این جلسه دادستان کل کشور با اشاره به بازدید اخیر خود از پارکینگ خودروهای توقیفی و انبار اداره کل اموال تملیکی مشهد مقدس گفت: با توجه به وضعیت نابسامانی که پارکینگ‌ها و انبارهای کشور در سالیان گذشته به خود گرفته لازم است بازرسی و بازدیدها از این مراکز با جدیت دنبال شده و ساماندهی آن‌ها دنبال شود.

وی گفت: در بررسی‌های میدانی می‌بینیم که تعدادی از خودروها کاملاً مستهلک شده و کارکرد خود را از دست داده اند که یکی از دلایل این موضوع نبود توقفگاه‌های استاندارد و مسقف است.

موحدی ادامه داد: وضعیت تمامی این خودرو و موتورهای توقیفی یکسان و شبیه به یکدیگر نیست. برخی پرونده باز دارند، برخی دارای پرونده‌های حقوقی بوده و برخی ممکن است سرقتی باشند؛ لذا هرکدام را به نحو مناسبی باید با یک سرعت عمل مناسب تعیین تکلیف کرد.

تشکیل هیئت مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: بر اساس بازدیدهای میدانی خود و گزارش واصله از همکاران سراسر کشور، وضعیت پارکینگ خودروهای توقیفی و انبارهای سازمان اموال تملیکی نسبت به گذشته به نحو قابل قبولی بهبود یافته است. البته در برخی استان‌ها وضعیت همچنان نامناسب بوده و باید روند بازدیدها و سرکشی‌ها ادامه پیدا کند.

موحدی افزود: در حال حاضر تعیین تکلیف اموال و کالاهای دپو شده در انبارها و ساماندهی وسایل نقلیه در توقفگاه‌ها از برنامه‌های جدی دادستانی کل است و در چارچوب قانون و مقررات موضوع را پیگیری و از دستگاه‌های متولی نیز مطالبه گری خواهیم کرد.

تشکیل هیئت مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل

وی در ادامه از تشکیل هیئت مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور خبر داد و گفت: یکی از گلایه‌هایی که مردم به ما دارند موضوع جمع آوری و انباشت اقلام و لوازم مختلف توسط مأموران شهرداری است.

دادستان کل کشور با انتقاد از شیوه و روش جمع آوری و نگهداشت کالاهای ضبط شده گفت: در اکثر موارد اقلامی همچون ابزار آلات و مصالح ساختمانی که توسط مأموران شهرداری جمع آوری و ضبط می‌شود بدون ثبت مشخصات دقیق لوازم و مالک آن است و صاحبان آنها پس از مراجعه برای دریافت به نتیجه‌ای نمی‌رسند.

موحدی با بیان اینکه این اقدامات موجب نارضایتی مردم می‌شود، گفت: بر همین اساس و با هدف تعیین تکلیف این قبیل موارد و نیز ساماندهی انبارهای بنادر، گمرکات، سازمان اموال تملیکی و همچنین پارکینگ‌های خودروهای توقیفی هیئت مرکزی پیگیری وضعیت اموال بلاتکلیف در دادستانی کل کشور تشکیل شده است.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا