ایران وب سازان
اجتماعیاخبار ویژهاستان هادین و اندیشهقم

تعطیلی جلسات آیت الله کمیلی به مناسبت ارتحال آیت الله شاهرودی

به گزارش دین و اندیشه همسو نیوز، فقیه عارف حضرت استاد «آیت الله محمد صالح کمیلی خراسانی» از اساتید اخلاق و عرفان حوزه علمیه شهر مقدس قم، با تاثر ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مرحوم آیت الله آقا سید محمود هاشمی شاهرودی، مجتهدی انقلابی بود که خدمات ارزشمندی خصوصا در حوزه علمی از ایشان به یادگار ماند.

وی ادامه داد: ایشان درس آموخته حوزه نجف اشرف بودند که از مراجع تقلید وقت نجف از جمله امام خمینی(ره) و آیت الله خوبی کسب فیض نموده بود و از جمله شاگردان مکتب تربیتی شهید بزرگوار آیت الله سید محمد باقر صدر بود که بعدها به علت سخت گیری حکومت صدام و یورش به علما، ایشان به توصیه شهید صدر راهی ایران شدند و به نحوی رابطه به امام راحل و شهید صدر برقرار می کردند.

این استاد اخلاق و عرفان با تسلیت فقدان آیت الله شاهرودی افزود: ارتحال این مجتهد بزرگوار باعث تاثر و تالم خاطر گردید و بنده نیز ارتحال ایشان را به محضر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری،  مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه و شاگردان و بیت معظم ایشان تسلیت عرض می کنم و بدین منظور جلسات درس اینجانب نیز در روز چهارشنبه پنجم دی ماه تعطیل است.

وی در پایان گفت: در پایان به شاگردان خویش و رفقای سلوکی توصیه می کنم در مراسمات تشیع و تدفین ایشان در تهران و قم و همچنین مراسم های بزرگداشتی که در شهرستان هایتان برگزار می شود، شرکت نمایید.

گفتگو: امیرمحسن سلطان احمدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا