اجتماعی

توزیع مکمل‌های غذایی ویژه زنان باردار در مناطق محرومبه گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد گفت: ستاد اجرایی فرمان امام مکمل‌های غذایی ویژه را در میان مادران و زنان باردار مناطق محروم توزیع می‌کند و بر اساس طرح مشترک بنیاد ۱۵ خرداد و گروه دارویی برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و معاونت بهداشت وزارت بهداشت، مکمل‌های تغذیه‌ای ویژه میان زنان و مادران باردار در استان‌های محروم و کم‌برخوردار کشور توزیع می‌شود.

علیان‌زادگان خاطرنشان کرد: ۲۰ ریزمغذی مورد نیاز زنان باردار در این مکمل‌های غذایی پیش‌بینی و لحاظ شده است و اجرای آزمایشی این طرح از استان خراسان جنوبی آغاز و در استان اردبیل دنبال خواهد شد.

وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه‌های سه‌گانه جمعیت، سلامت و عمران اجتماعی تاکید کرد: یکی از کارویژه‌های ویژه بنیاد در حوزه جوانی جمعیت راه‌اندازی مراکز مثبت ۵ در مراکز استان‌ها است که در مرکز استان اردبیل نیز با حمایت مدیریت استان و معرفی محل مناسب در مرکز استان افتتاح خواهد شد.

علیان‌زادگان از ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متأهلین در استان‌های محروم کشور خبر داد و گفت: با ساخت ۲۰۰ باب خوابگاه ۶۵ متری ویژه متأهلین در دانشگاه محقق اردبیلی شهرستان اردبیل فرآیند ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متأهلین در فضاهای آموزشی مناطق محروم و کم‌برخوردار پیگیری می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تصریح کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه اردبیل ساخت خوابگاه ویژه دانشجویان متأهل در این دانشگاه سرعت خواهد گرفت.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد درباره دیگر اقدامات این بنیاد در استان اردبیل توضیح داد: علاوه بر اجرای کارویژه‌های جوانی جمعیت، اقدامات دیگری از جمله حمایت از بیماران صعب‌العلاج و مبتلا به سرطان و پرداخت کمک‌هزینه درمان ناباروری نیز در دستور کار قرار دارد.

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل هم در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات بنیاد ۱۵ خرداد در سطح کشور و استان اظهار کرد: بنیاد ۱۵ خرداد با اجرای طرح‌های حمایتی از جمله لبخند مادری و حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو در قالب جوانی جمعیت، در کنار حمایت‌هایی که در خصوص تغذیه و تأمین مکمل‌های دارویی مادران باردار خانواده‌های محروم عملیاتی خواهد کرد می‌تواند نقش برجسته‌ای در دو حوزه فرزندآوری و فرزندپروری داشته باشد.

استاندار اردبیل با تاکید بر همکاری و تعامل همه‌جانبه با بنیاد ۱۵ خرداد وعده همکاری ویژه داد و گفت: مکانی مناسب برای راه‌اندازی مرکز مثبت ۵ در شهر اردبیل در اختیار بنیاد ۱۵ خرداد قرار خواهد گرفت تا این بنیاد در حوزه جمعیت و خانواده بتواند کارویژه‌های جمعیتی خود در استان اردبیل را با سرعت بیشتری اجرایی کند.

حضور در نشست ستاد حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و دیدار با جهادگران و کنش‌گران حوزه جمعیت استان اردبیل از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد به این استان بود.

علیان‌زادگان در این دیدار عنوان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد برخی از کارویژه‌های حوزه سلامت و جمعیت خود را از طریق شبکه جهادگران جمعیت استان اردبیل در این استان پیگیری و اجرا می‌کند.

وی تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد در گام دوم فعالیت‌های خود، دو موضوع محوری جمعیت و سلامت را سرلوحه کار خود قرار داده و کارویژه‌های متعددی را به مرحله اجرا رسانیده است.
جهادگران و کنش‌گران حوزه جمعیت نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از قابلیت‌ها و توانایی‌های خود بر همکاری همه‌جانبه با بنیاد ۱۵ خرداد در اجرای کارویژه‌های این بنیاد در حوزه جمعیت تاکید کردند.

گفتنی است، در جریان سفر مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد به استان اردبیل، مرحله دوم پویش ملی لبخند مادری با حضور خانواده‌های مثبت پنج استان و مدیران استانی در محل مهدیه شهر اردبیل برگزار شد. همچنین از روند ساخت خوابگاه متاهلی در حال ساخت دانشگاه محقق اردبیلی بازدید به‌عمل آمد.

در این بازدید مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد به همراه رئیس و معاونین دانشگاه محقق اردبیلی با حضور در خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه این دانشگاه از نزدیک با دانشجویان گفت‌وگو و در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت و با تخصیص مبلغ ۱۰ میلیارد ریال برای حل سریع برخی مشکلات، دستورات لازم را صادر کرد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا