ایران وب سازان
منتخب سردبیر

توصیه آیت‌الله جاودان به دعابرای بهبودی آیت‌الله مصباح و رفع مشکل


به گزارش خبرگزاری همسونیوز آیت الله محمدعلی جاودان، از اساتید برجسته اخلاق شهر تهران شب گذشته چهارشنبه ۱۲ آذرماه در پایان جلسه مجازی درس اخلاق خود با توجه به شدت بیماری آیت الله مصباح یزدی گفت: باید جداً برای شفای آیت الله مصباح یزدی دعا کنیم و دعا کنید و از خدا بخواهید که نعمت وجود ایشان را برای ما، برای مسلمانان و برای مردم ایران نگه دارد.

وی ادامه داد: اگر یادتان باشد یک وقت مقام معظم رهبری ایشان را با علامه طباطبایی و شهید مطهری مقایسه نمودند که ایشان جای آنها هستند. اول ما فکر می‌کردیم این فرمایش چه بوده است اما بعد دیدیم واقعاً جای آنها هستند.

آیت الله جاودان سپس به مشکلات کشور اشاره و بیان کرد: مسئله دوم هم اینکه مشکلات بزرگی که در کشور است به خاطر این است که اهل همت کم داریم. یک بنده خدایی دوستی داشت که این دوستش گرفتار شده بود و او گفت من نمی‌گذارم این دوستم در این گرفتاری باشد و او رفت ۴۰ شب تا صبح بیدار ماند و در خانه خدا تضرع کرد تا گرفتاری آن دوستش حل شد.

این استاد اخلاق افزود: امروز نیز برای این مشکلات کشور یک همچنین همتی لازم است که این بلا که الان بر کشور حاکم است و خدایی نکرده بلاهای دیگری که اگر بیاید، با چنین همت‌هایی از بین می‌رود، اما دیگر آن آدم‌هایی که این طور همت داشته باشند، در بین ما نیست.

وی ادامه داد: مرحوم آیت الله بهجت فرموده بودند که آن زمان‌های قدیم در نجف در حرم امیرالمؤمنین (علیه السلام) هر سحر در دعای قنوت نماز شب دعای ابوحمزه را می‌خواندند.

آیت الله جاودان در پایان با تأکید بر داشتن نیت و اراده قوی گفت: مرحوم علامه طباطبایی می‌فرمودند: هر چیز را انسان نیت کند، بدن کوتاهی نمی‌کند. شما اگر نیت کنید از این دیوار عبور کنید، قطعاً عبور می‌کنید و دیوار مانع نمی‌شود. پس اگر روی نیت و اراده کار کرده باشید، می‌شود.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا