اجتماعی

توصیه نماینده ولی فقیه به روحانیون در آستانه ایام تشریقبه گزارش خبرنگار مهر، همایش سراسری خادمان فرهنگی عملیات حج 1402 با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و روحانیون کاروان ها در مکه مکرمه برگزار شد.

در این همایش که برای هماهنگی و برنامه ریزی بهتر انجام مناسک زائران در آستانه ایام تشریق برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین نواب با ارائه توصیه هایی به روحانیون کاروان ها ، تاکید کرد که همه باید تلاش کنند تا شرایط برای انجام مطلوب و کامل اعمال و مناسک زائران فراهم شود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد حج گفت: ایشان که همواره سخنان حکیمانه‌شان گره‌گشا و آینده‌نگر بوده است بارها مطالبی را در مورد حج بیان کرده اند که انتظار می رود روحانیون ارائه دهنده پیام و محتوای بیانات ایشان باشند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد بیانیه گام دوم انقلاب و همچنین جهاد تبیین به روحانیون توصیه کرد که با محور قرار دادن فرازهایی از بیانات ایشان، نکاتی را که متناسب با ایام حج است برای زائران مطرح کنند تا آنها با این مفاهم خو گرفته و به دنبال مطالعه جزئیات آن بروند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نکاتی که رهبر انقلاب اسلامی به عنوان عوامل اصلی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح کرده اند، گفت: مواردی که ایشان مطرح کرده اند باید توسط روحانیون امتداد یابد. این نکات باید بارها تکرار شود تا فرزندان ما نیز آشنایی کاملی با انقلاب داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت نقش روحانیون در کاروان ها اشاره کرد و گفت: این حق زائر است که از روحانی کاروانش بهره مند باشد و اگر سوال یا ابهامی دارد با او مطرح کند تا بتواند با خیالی آسوده و آرام اعمالش را به طور کامل انجام دهد. بنابراین باید زائران را به دو دسته خاص و عوام تقسیم کنید و برای خواص و فرهیختگان جلسات جداگانه داشته باشید و مطالبی را بیان کنید که هر دو گروه با هر سطح سواد و تحصیلاتی متوجه شوند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به روحانیون توصیه کرد شرایطی را فراهم کنند که بانوان زائر بتوانند سوالات خود را بدون مشکل مطرح و پاسخ هایشان را هم دریافت کنند تا بدون ابهام اعمال حج شان انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب با بیان این که باید از این سفر توشه ای برای آخرت آماده کنیم از روحانیون کاروان ها خواست زائران را تشویق به مشارکت در امور خیر از جمله فراهم کردن زمینه ازدواج جوانان و ساخت مدرسه و مسجد کنند.

وی ادامه داد: مردم به روحانیون اعتماد دارند و شما باید به این اعتماد آنها به بهترین شکل ممکن پاسخ دهید. شما از این حیث که لباس پیامبر نور و رحمت را برتن دارید باید پشت و پناه زائران و مایه آرامش و آسایش آنها باشید.

در همایش سراسری خادمان فرهنگی علاوه بر حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب، سیدعباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری و دکتر سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته و آخرین وضعیت زائران ایرانی برای حضور درسرزمین منا و صحرای عرفات و انجام مناسک ارائه و بر تلاش همه جانبه مسئولان، مدیران و روحانیون کاروان ها برای فراهم کردن امکانات لازم مراسم حج تاکید کردند.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا