ایران وب سازان
اجتماعی

توضیحات روابط عمومی سازمان محیط زیست درباره برخی حواشی

سازمان حفاظت محیط زیست با انتشار متنی درباره برخی حواشی به وجود آمده درباره نحوه تعامل این سازمان با خبرنگاران آورده است: در صورتی که خاطر عزیزان خبرنگار محیط زیست، از این صحبت‌ها مکدّر شده، روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن تقدیر مجدد از تلاش‌های این عزیزان از کدورت احتمالی ایجاد شده پوزش می‌طلبد و تاکید می‌کند که اساسا هیچ اتهامی به خبرنگاران عزیز وارد نکرده است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز متن توضیحات سازمان حفاظت محیط زیست به شرح زیر است:

«و لا تَنازعوُا فَتَفشَلوا و تَذهَب ریحَکم (انفال،۴۶)
و با هم نزاع و مجادله نکنید که سست می شوید و مهابت‏ شما از بین می رود ..‌.

با توجه به برخی مطالب و نامه‌نگاری‌های تلخ و غیر سازنده منتشر شده، طی روزهای اخیر و پس از انتقال موفق و افتخار آمیز سه یوزپلنگ مستقر در پارک پردیسان تهران به پارک ملی توران (استان سمنان) که با همت و توان فرزندان این سرزمین و متخصصان سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد؛ روابط عمومی سازمان نیز بنا بر رسالت حرفه‌ای خود به عنوان نماینده افکار عمومی و رسانه‌ها در سازمان، پوشش خبری و اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه این فرایند را انجام داد. 

اما متاسفانه و علیرغم توضیحات مکرّر، برخی سوءتعبیرها در خصوص صحبت‌های مدیرکل روابط عمومی سازمان، در برنامه تلویزیونی طبیعت ۳۶۰ از شبکه دو سیما به وجود آمد. قطعا مواردی نظیر پول گرفتن از بیگانگان یا سایر تعابیر در صحبت‌های آقای دکتر سپنجی وجود نداشت و منظور ایشان هم طرح چنین اتهاماتی به خبرنگاران عزیز و دلسوز محیط زیست نبود بلکه تنها دغدغه ایشان، اذعان به زحمات و تلاش‌های پرسنل خدوم سازمان محیط زیست در تمامی این سال‌ها و به‌ویژه در فرایند انتقال این یوزپلنگ‌ها و پرهیز از زیر سوال بردن این فعالیت‌های افتخارآمیز بود.

در عین حال و با تمامی این توضیحات، در صورتی که خاطر عزیزان خبرنگار محیط زیست، از این صحبت ها مکدّر شده، روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن تقدیر مجدد از تلاش‌های این عزیزان، از کدورت احتمالی ایجاد شده، پوزش می‌طلبد و تاکید می‌کند که اساسا هیچ اتهامی به خبرنگاران عزیز وارد نکرده است.

علاوه بر این، دست یاری به سمت رسانه‌ها و خبرنگاران گرانقدر حوزه محیط زیست دراز می‌کند و امیدوار است که این عزیزان با درک شرایط و همراهی افزون‌تر با سازمان محیط زیست در حوزه فرهنگسازی، آموزش و اطلاع‌رسانی محیط زیستی، یاری‌گر این سازمان باشند. زیرا در صورت بروز اختلاف و مجادله‌های بیهوده، این دعواها هیچ برنده‌ای ندارد و تنها بازنده‌اش، محیط زیست کشور عزیزمان خواهد بود.‌»
 انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا