استان ها

جشنواره مولودی خوانی رضوی محفلی برای ابراز ارادت به امام رضاستبه گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر دریایی سه شنبه شب در ششمین جشنواره مولودی خوانی رضوی «هه تاو» در سنندج اظهار کرد: مردم کردستان به عشق و علاقه وافری که به امام رضا (ع) دارند اکثراً روی فرزندانشان اسم رضا را می‌گذارند.

وی افزود: اسم رضا (ع) بنا به ویژگی‌های خاص و با مسمای آن، آرامش و آسایش بی نظیری به انسان القا می‌کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان اضافه کرد: کسانی که از استان‌کردستان به زیارت مرقد امام رضا (ع) مشرف شده‌اند بدون استثنا با خشنودی خاصی برگشته‌اند.

دریایی افزود: مرقد مطهر بی بی هاجر خاتون (س) خواهر امام رضا (ع) در سنندج میعادگاه عاشقان آن حضرت در این دیار نشان و بوی شفابخشی امام هشتم را با خود دارد و روزانه پذیرای زائران بسیاری است.

وی ضمن اشاره به برنامه‌های دهه کرامت در استان‌کردستان عنوان کرد: این جشنواره در راستای سری برنامه‌های بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در سراسر کشور و چندین کشور خارجی برگزار می‌شود.

دریایی برگزاری جشنواره‌های معنوی را بهانه‌ای برای با هم بودن و تزکیه نفس و زنده کردن اخلاق اسلامی در جامعه عنوان کرد.

وی به ویژگی‌های منحصر به فرد جشنواره مولودی خوانی رضوی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: مردمی بودن، مشارکت گسترده گروه‌های مختلف مولودی خوانی داخلی و خارجی، ارادت ویژه خادمان این عرصه به امام رضا (ع) همگی از ویژگی‌های این جشنواره فرهنگی و معنوی است.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا