اجتماعیاخبار سربازی و نظام وظیفه

حداکثر مهلت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان اعلام شد

به گزارش همسو نیوز براساس اعلام سازمان امور دانشجویان اعلام کرد که دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشورِ مشمول که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تاکنون درخواست خود را ثبت نکرده اند، تا ۳۱ شهریور ۹۷ فرصت دارند تا با ارایه مدارک لازم نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام کنند.

بدیهی است از تاریخ یک مهر ۹۷ مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی درخواستهای مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشجویان خواهد بود.

متن اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی ناجا به شرح زیر است:

دانشجویان دانشگاه های داخل کشور موظف هستند حداکثر ظرف مدت ۶ ماه نسبت به اخذ معافیت تحصیلی یا مجوز ثبت نام موقت اقدام کنند در غیر این صورت امکان ثبت درخواست معافیت تحصیلی وجود نداشته و مشمول فاقد شرایط شناخته می شود.

همچنین دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل شده اند باید حداکثر تا پایان سال اول تحصیلی نسبت به دریافت معافیت تحصیلی خود اقدام کنند در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نبوده و پس از گذشت مهلت معرفی به عنوان مشمول غایب محسوب می شوند.

سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: باتوجه به مراجعه تعداد زیادی از دانشجویان و اظهار بی اطلاعی از ضوابط موصوف و به منظور مساعدت و استمهال جهت حسن اجرای مقررات، دانشگاه های زیر مجموعه و همچنین دانشجویان خارج از کشور و یا خانواده آنان باید در نظر داشته باشند که دانشجویان مشمولی که شرایط اخذ معافیت تحصیلی را دارند ولی تاکنون درخواست خود را به ثبت نرسانده اند برای آخرین مرتبه حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ فرصت دارند تا با ارائه مدارک لازم نسبت به معافیت تحصیلی خود اقدام کنند.

بدیهی است از تاریخ ۱ مهر ۹۷ مطابق دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، درخواست های مربوطه قابل رسیدگی نبوده و تبعات ناشی از آن بر عهده دانشگاه ها و دانشجویان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا