اخبار سربازی و نظام وظیفه

حذف مجازات حبس برای سربازان فراری خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری همسونیوز مجتبی زارع پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در محل دادسرا نظامی خراسان شمالی برگزار شد، با شمردن گروه‌هایی که در دادسرای نظامی به اتهام‌هایشان رسیدگی می‌شود اظهار کرد: جرایم عمومی و جرایمی که توسط نظامیان در جایگاه ضابط دادگستری انجام می‌شود، توسط دادسرای نظامی بررسی نمی‌شود.

دادستان نظامی خراسان شمالی ادامه داد: هرچند کارکنان وزارت اطلاعات نظامی محسوب نمی‌شوند اما جرایمشان در دادگاه نظامی بررسی می‌شود.

وی بیشترین جرم در استان را فرار از خدمت سربازی عنوان کرد و افزود: اگر سربازی در زمان صلح بیش از ۱۵ روز و در زمان جنگ به مدت ۵ روز متوالی غیبت کند مرتکب فرار شده که مجازاتش حبس بین سه ماه تا یک سال است اما در بند اختصاصی قرار می‌گیرند.

زارع در ادامه خبر خوشی برای سربازان فراری داد و گفت: طرح بازگشت به سنگر از امروز در استان شروع می‌شود و تا عید غدیر خم ادامه دارد.

دادستان نظامی خراسان شمالی تصریح کرد: طبق این طرح تمام سربازان فراری که یگانشان در سطح استان است اگر خود را تا عید غدیر معرفی کنند، از حداکثر ارفاقات قانونی برخوردار می‌شوند و مجازات حبسشان حذف خواهد شد.

وی در انتها یکی از وظایف قوه قضائیه را احیای حقوق عامه دانست و گفت: دادستان نظامی به عنوان جزئی از قوه قضائیه مشمول این قوانین می‌شود لذا در طرح دیگری دادسرای نظامی استان از طریق شماره ۰۹۳۵۲۱۴۷۴۳۶ آماده دریافت اخبار تخلفات نظامیان توسط مردم و رسانه‌ها است.

منبع:مهر

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا