ایران وب سازان
اجتماعی

حرکت به سمت مرجعیت فرهنگی و هنری با تکیه بر فضا مجازی

blank

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در شرایط کنونی کشور، فضای مجازی بهترین بستر برای حرکت به سمت مرجعیت فرهنگی و هنری است.

احمد حسین فتایی امروز در نخستین جلسه شورای اداری اداره‌کل در سال جاری که با حضور معاونین، مسئولین و کارشناسان ستادی و روسای ادارات تابعه برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته توسط کمیته‌های اطلاع‌رسانی شهرستانی در راستای مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته و به دنبال شیوع این ویروس، ۳۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه‌ای استان وارد آمد که جزئیات آن در قالب یک گزارش دقیق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری لرستان اعلام شده است.

وی سپس با تأکید بر لزوم حرکت به سمت مرجعیت فرهنگی و هنری، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت در سال جاری، مبدل شده ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرجع برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و هنری استان‌هاست و لرستان با توجه به پیشینه غنی در این حوزه، می‌تواند در کشور پیشرو باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور و با توجه به دامنه گسترده مخاطبان فضای مجازی، این بستر بهترین امکان برای حرکت به سمت مرجعیت فرهنگی و هنری را فراهم می‌آورد و در تدوین برنامه‌های سال جاری باید به این ظرفیت به‌صورت ویژه نگاه شود.

فتایی ادامه داد: بهره‌مندی از ظرفیت دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت و همچنین سایر دستگاه‌های فرهنگی استان در اجرای جشنواره‌ها و فعالیت‌ها یکی دیگر از مصادیق حرکت به سمت مرجعیت فرهنگی و هنری است که باید در تدوین برنامه‌ها در سطح استان مدنظر قرار گیرد.

وی شورای فرهنگ عمومی را بازویی توانمند برای ترسیم فضای فرهنگی در استان‌ها عنوان کرد و افزود: جهش تولید در حوزه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و رسانه باید به‌صورت عینی در برنامه‌های این حوزه نمود داشته باشد تا ضمن تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) شاهد شکوفایی اقتصادی در این خصوص باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت ارتقاء رتبه این اداره‌کل از سه‌به‌دو کشوری، گفت: اداره‌کل لرستان متأسفانه در سال ۱۳۹۶ در رتبه‌بندی وزارتی از درجه ۲ به ۳ تنزل یافت که با مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته قرار بود در جلسه‌ای با حضور ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور در اسفندماه سال گذشته، مستندات ارائه شده برای ارتقاء رتبه اداره‌کل که به تائید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است، مورد بررسی قرار گیرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و تمام تلاش خود را برای تحقق این موضوع مهم که علاوه بر افزایش اعتبارات به تقویت ساختار سازمانی و نیروی انسانی اداره‌کل منجر خواهد شد، در سال جاری به کار خواهیم بست.

فتایی در پایان ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته، اضافه کرد: در سال گذشته رویدادهای مهمی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان، جشنواره ملی آیات در قالب موشن گرافیک جشنواره تئاتر استانی و بسیاری جشنواره‌های آیینی، فرهنگی و هنری در استان به وقوع پیوست که در سال جاری باید در شکلی جدید تداوم داشته و بیش از گذشته تقویت شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا