اقتصادی

حرکت کشاورزی گلستان بر مدار دانش‌بنیان/ کاروان‌های ترویج در روستاها به راه افتادایسنا/گلستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از راه اندازی کاروان های ترویج کشاورزی در گلستان خبر داد و گفت: فعالیت این کاروان فرصت مناسبی برای ایجاد نهضت آموزشی و ترویجی در بخش کشاورزی است.

محمد برزعلی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فعالیت بخشی از کشاورزان گلستان در حوزه نوغانداری و تأثیر آن در درآمدزایی و ایجاد اشتغال در استان فرایندهایی را در این حوزه طراحی و اجرا کردیم تا امسال براساس فرمان رهبر معظم انقلاب و شعار سال، تولید دانش بنیان در حوزه نوغانداری نیز وارد شود تا اثربخشی و بهره بری بالاتری را شاهد باشیم.

وی از حضور کاروان های ترویج کشاورزی در استان گلستان خبر داد و یادآور شد: گلستان به عنوان چهارمین استانی است که در سال جاری کاروان های ترویج در آن راه اندازی می شود واین کاروان در مناطق مختلف، آبادی ها و دهستان ها حضور می یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان اضافه کرد: به دنبال فعالیت کاروان های ترویج، همکاران ما به همراه علاقه مندان کشاورزی در بخش خصوصی و دولتی در مراکز تولیدی کشاورزی اعم از باغ ها، دامپروری ها، مرغداری ها و غیره حاضر می شوند تا دانش مبتنی بر تحقیقات را به این بخش ها وارد کنند و آن را به بهره برداران کشاورزی انتقال دهند تا عملکرد محصولات افزایش یابد.

برزعلی، راه اندازی کارون های ترویج کشاورزی را فرصت مناسبی برای ایجاد نهضت آموزشی و ترویجی به منظور ارتقای دانش کشاورزان برشمرد و متذکر شد: افزایش دانش در حوزه کشاورزی و حرکت بر محور دانش بنیان، امنیت غذایی کشور را رقم می زند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 8 =