ورزشی

حضور دفتر امور فرهنگی باعث تسریع برنامه‌ها می شود

حضور دفتر امور فرهنگی  باعث تسریع برنامه‌ها می شودبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، کمیسیون فرهنگی، تربیت بدنی و ورزش کشور به ریاست سیدمحمد شروین اسبقیان معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای صبح امروز سه شنبه ۸ خرداد برگزار شد.

سیدمحمد شروین اسبقیان در این نشست ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور و هیأت همراه اظهار داشت: بدون شک این حادثه غم‌انگیز دل همه ملت ایران را جریحه‌دار کرده اما همه ما به فضل الهی و عنایت پروردگار و تدابیر مقام معظم رهبری راه و روش شهید جمهور را ادامه خواهیم داد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه انقلاب و نظام ما انقلاب فرهنگی است، افزود: امروزه در دولت انقلابی و با حضور وزیر ورزش و جوانان انقلابی، موضوعات فرهنگی به صورت جدی پیگیری می‌شود.

سید محمد شروین اسبقیان گفت: با قرار گرفتن دفتر امور فرهنگی در حوزه معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نه تنها جایگاه این حوزه مهم متزلزل نخواهد شد بلکه در انجام مأموریت‌های حوزه فرهنگی در سطح کشور تسریع چشمگیری صورت گرفته است و در حال حاضر معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تحت عنوان معاونت فرهنگی، قهرمانی و ورزش حرفه‌ای به جد پیگیر برنامه‌ها و اهداف وزارت ورزش و جوانان است.

وی ادامه داد: مطمئناً پیگیری برنامه‌های فرهنگی از سوی معاونت قهرمانی و ورزش حرفه‌ای از فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها زودتر به نتیجه خواهد رسید و همانطور که همه مطلع هستیم کارهای فرهنگی بیشتر به فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها برمی‌گردد و در همین راستا قرار گرفتن دفتر فرهنگی در معاونت توسعه ورزش قهرمانی و امور حرفه‌ای بهترین تصمیم در جهت تسهیل در کارها و دست‌یابی به نتیجه مطلوب بوده است.

وی با بیان اینکه موضوع فرهنگی از اولویت برنامه‌های معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی است، اظهار داشت: در این معاونت تلاش کردیم تا عملکرد خوبی در حوزه فرهنگی داشته باشیم و موضوع فرهنگی و منویات رهبری سرلوحه کار خانواده ورزش قرار دارد.

سید محمد شروین اسبقیان با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها در دو حوزه فرهنگی و قهرمانی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: تمامی فدراسیون‌ها باید با توجه به منویات مقام معظم رهبری به موضوع فرهنگی، برنامه‌ها و اهداف فدراسیون را پیش ببرند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگی و قهرمانی دو بال این معاونت هستند و اگر یکی از بال‌ها خوب عمل نکند مطمئناً به نتیجه دلخواه دست نخواهیم یافت و موضوع فرهنگی دغدغه این معاونت است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب کمک و همکاری تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها را می‌طلبد.

وی به پر رنگ دیده شدن موضوع فرهنگی در المپیک پاریس تاکید کرد و افزود: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم بهترین کار فرهنگی را در رویداد مهم المپیک پاریس انجام دهیم.
بنابراین گزارش در چهل و هشتمین نشست کمیسیون فرهنگی و تربیت بدنی کشور در خصوص نحوه تشکیل و فعالیت واحد امور فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی باشگاه‌های ورزش حرفه‌ای کشور، الزامات فرهنگی و اخلاقی جامعه ورزش و آئین‌نامه پیوست فرهنگی ورزش کشور بعد از اعلام نظر از سوی حاضرین به تصویب رسید.

ضمناً در این نشست مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان، حجت الاسلام والمسلمین علی احدی مدیرکل امور فرهنگی، میرجلیلی مسئول بسیج ورزشکاران و آذرنوش مشاور وزیر در حوزه فرهنگی نیز حضور داشتند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا