استان ها

حفظ و بازسازی آثار تاریخی و گردشگری بوشهر ضروری استبه گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی زاده عصر جمعه در نشست هیئت امنای بنیاد ایران‌شناسی دفتر بوشهر اظهار داشت: بوشهر ظرفیت‌های ارزشمند تاریخی و فرهنگی دارد که باید به نسل جوان و نوجوان شناسانده شوند.

وی افزود: توسعه فرهنگ بوشهر شناسی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای شناخت بیشتر از مفاخر و مشاهیر بوشهر در دستور کار مدیریت استان قرار دارد.

استاندار بوشهر از برگزاری همایش بزرگ بوشهر شناسی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در انتهای سال جاری، همایش بزرگ بوشهر شناسی را با حضور اندیشمندان برجسته برگزار می‌کنیم.

محمدی‌زاده خاطر نشان کرد: بوشهر از غنی‌ترین استان‌ها در حوزه تاریخی و فرهنگی و علمی گردشگری است و در جای‌جای استان این آثار نمایان است.

وی اضافه کرد: مدرسه سعادت با پیشینه صدسال بعد از مدرسه دارالفنون دومین مدرسه ایران است که نشانه جایگاه فرهنگی و علمی بوشهر است.

محمدی‌زاده ابراز داشت: توجه به این سوابق درخشان تاریخی و اهتمام به حفظ و بازسازی آثار تاریخی در دستور کار است.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: این آثار از افتخارات ماست و می‌تواند برای نسل‌های آینده، الهام‌بخش باشد و وظیفه ماست که به پیشینه تاریخی از بافت قدیمی تا چهار محل و …توجه لازم را داشته باشیم.

وی در خصوص مصوبه سفر اول ریس جمهور نیز بیان کرد: برای احیای بافت قدیم و انجام آن در بوشهر و سیراف بودجه کامل جذب و کار انجام شد.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا