ایران وب سازان
اجتماعی

حمایت آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل علوم پزشکی مشهد از پژوهش‌های درمان‌محور


آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از محققان با پژوهش‌های درمان‌محور در حوزه استخوان و مفصل حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، دکتر علی مرادی، رییس آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با جذب اعتبارات اهدایی و همیاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه کار خود را از ابتدای سال ۱۳۹۷ و در فضایئی بالغ بر ۲۰۰ متر مربع شروع کرد. این آزمایشگاه به پژوهش‌های درمان‌محور در حیطه‌های مهندسی بافت، بیومواد و بیومکانیک اختصاص یافته است و اولین آزمایشگاه تحقیقاتی از نوع خود در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور محسوب می‌شود.

مرادی هدف از راه‌اندازی این آزمایشگاه را فراهم‌آوری زیرساخت‌های پژوهشی برای همگرایی محققان علوم پایه و متخصصین بالینی کلیه رشته‌های مرتبط با مطالعات مفصل و استخوان عنوان کرد و گفت: در این آزمایشگاه تلاش می‌شود تا ایده‌های بالینی به پروژه‌های تحقیقاتی عینی تجربی تبدیل و پس از طی تست‌های آزمایشگاهی وارد مرحله تولید محصولات فناوری و ایجاد استارتاپ‌های تجاری شوند.

وی خاطر نشان کرد: این آزمایشگاه ضمن استقبال از تمام محققان و صاحبان ایده در حوزه مطالعات استخوان و مفصل، آمادگی ارائه دوره‌های کارآموزی و انجام پروژه‌های دانشجویی در رشته‌های مهندسی بافت، زیست مواد مهندسی پزشکی و بیومکانیک را داراست.

مرادی به برخی از پروژه‌های در حال اجرای این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: طراحی، ساخت و بهینه سازی مش بخیه تاندون‌های ظریف، ساخت و بهینه‌سازی داربست‌های غضروفی با منشاء ماتریکس غضروفی، طراحی، ساخت و بهینه‌سازی داربست با استفاده از تکنولوژی پرینت سه‌بعدی، اصلاح سطح آنتی‌بیوتیکی شانزپین‌های ارتوپدی و ساخت و بهینه‌سازی بیدهای آنتی‌بیوتیکی از جمله پروژه‌های در حال اجرا به شمار می‌رود.

رییس آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: از جمله تجهیزات و خدمات قابل عرضه در آزمایشگاه مطالعات استخوان و مفصل می‌توان به دستگاه‌های الکتروریسی، تستر مکانیکی، پرینتر سه‌بعدی، فیوم هود، میکروسکوپ نوری، وکیوم آون ، هات پلیت و استیرر مغناطیسی و سانتریفیوژ اشاره کرد که این خدمات از طریق سامانه یکپارچه مدیریت و ارائه خدمات آزمایشگاه جامع تحقیقات علوم پزشکی مشهد در دسترس عموم پژوهشگران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناسs

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا