خبرگزاری فرانسه: قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام صادر نخواهد شد

خبرگزاری فرانسه: قطعنامه ضدایرانی در جلسه شورای حکام صادر نخواهد شدخبرگزاری فرانسه به نقل از برخی منابع دیپلماتیک گزارش داد که هیچ قطعنامه‌ای ضد ایران در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صادر نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع دیپلمات‌ها نوشت که به دلیل توافق ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی روزهای اخیر هیچ قطعنامه ضدایرانی علیه این کشور در جلسه شورای حکام آژانس اتمی منتشر نخواهد شد.

یک منبع دیپلماتیک با اشاره به توافق ایران و آژانس اتمی گفت: ما همچنان باید ببینیم که هر آنچه که در تهران بر سر آن توافق شده، آیا به پیشرفت واقعی منجر خواهد شد یا نه.

در پایان سفر دو روزه رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدار و مذاکره با مقامات عالی‌رتبه کشور، سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بیانیه مشترکی صادر کردند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

“مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آقای رافائل گروسی در تاریخ ۳ و ۴ مارس ۲۰۲۳ (۱۲ و ۱۳ اسفند ۱۴۰۱) از جمهوری اسلامی ایران بازدید نمود. وی در این سفر با جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و جناب آقای دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر محترم امور خارجه و جناب آقای مهندس محمد اسلامی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.
این نشست‌های سطح بالا به اهمیت برداشتن گام‌هایی به منظور تسهیل همکاری‌های گسترده‌تر جهت تسریع در حل مسائل پادمانی باقی مانده به نحو مقتضی، پرداخت. دو طرف اعتقاد دارند که چنین تعاملات مثبتی می‌تواند راه را برای توافق‌های گسترده‌تر میان دولت‌های عضو هموار نماید.
سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص موارد زیر به توافق رسیدند:
 ۱ – تعاملات بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران با روحیه همکاری و با رعایت کامل صلاحیت‌های آژانس و حقوق و تعهدات جمهوری اسلامی ایران بر اساس موافقتنامه‌های جامع پادمانی صورت خواهد پذیرفت.
 ۲ – در خصوص مسائل پادمانی باقی‌مانده مربوط به سه مکان، ایران آمادگی خود را برای ادامه همکاری و ارائه اطلاعات و دسترسی بیشتر به منظور رسیدگی به مسائل پادمانی باقی‌مانده اعلام کرد.
 ۳ – ایران به صورت داوطلبانه به آژانس اجازه می‌دهد تا چنانچه مقتضی باشد فعالیت‌های راستی آزمایی و نظارت بیشتر را اجرا کند. روش اجرای آن طی یک نشست فنی که به زودی در تهران برگزار می‌شود، میان دو طرف مورد توافق قرار خواهد گرفت.”

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا