اجتماعیاخبار سربازی و نظام وظیفه

خبر خوش برای سربازان ماهر فنی/اعطای گواهینامه مهارت به ۷۰۰ هزار سربازمشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از فراهم شدن شرایط اشتغال کارکنان وظیفه ماهر در شرکت امدادخودرو پس از پایان خدمت خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به فراهم شدن شرایط اشتغال سربازان در شرکت امدادخودرو اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده بین قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با شرکت امدادخودرو، امکان اشتغال مستقیم سربازان ماهر ترخیص‌شده در شرکت امداد خودرو ایران فراهم شده است.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه بین سردار زاده‌کمند، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح و آقایان امیرحسینی، مدیرعامل و گنجی رئیس هیئت مدیره امداد خودرو ایران به امضا رسیده است. بر اساس این تفاهم‌نامه همه سربازانی که در دوره خدمت در حوزه فنی و خدماتی مورد نیاز امداد خودرو ایران مهارت کسب کرده و گواهینامه دریافت کرده باشند، می‌توانند به عنوان امدادگر خودرو در شهرها و جاده‌های بین شهری مشغول به کار شوند.

کمالی تصریح کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری درباره مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و برای تسهیلگری و ایجاد کسب‌وکار برای کارکنان وظیفه در زمینه امدادخودرو، هر ساله تعدادی از سربازان ماهر در اواخر دوره خدمت خود برای جذب پیمانکاری به شرکت امداد خودرو ایران معرفی خواهند شد و این شرکت افراد واجد شرایط را جذب خواهد کرد.

وی با بیان لزوم توجه به توانمندسازی و مهارت‌آموزی نیروهای مسلح گفت: در این نشست سردار زاده‌کمند فرمانده قرارگاه اعلام کرد که نیروهای مسلح مکلف به اجرای توانمندسازی و مهارت‌آموزی بر اساس نیاز شغلی بازار به کارکنان وظیفه هستند و سربازان علاوه بر نقش‌آفرینی در دفاع از امنیت کشور باید در نیروهای مسلح، کار یاد بگیرند.

اعطای گواهینامه مهارت به ۷۰۰ هزار سرباز

کمالی افزود: در این راستا تا کنون بالغ بر هفتصد هزار نفر گواهینامه دریافت کرده‌اند و با توجه به وظیفه قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح نسبت به تسهیلگری اشتغال جوانان سرباز، این تفاهم نامه منعقد شده است.

وی در ادامه گفت: مدیرعامل امداد خودرو نیز اعلام کرده که سربازان ماهر ترخیص‌شده نقش مهمی در تأمین و توسعه ناوگان امداد خودرو در سراسر کشور خواهند داشت و در سال جاری ۱۰۰۰ نفر از کارکنان وظیفه ماهر ترخیص‌شده در این شرکت جذب خواهند شد.  همچنین به این افراد یک خودرو امدادی با اقساط سه‌ساله و بازپرداخت قرض‌الحسنه تحویل داده می‌شود و به این شکل، هیچ وقفه‌ای بین خدمت سربازی و اشتغال این افراد به وجود نخواهد آمد. همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه شرکت به صورت قسطی و با شرایط ویژه به کارکنان وظیفه، کارکنان پایور و خانواده‌های آنان کارت‌های اشتراک امدادخودرو و خدمات امدادی ارائه می‌کند.

انتهای پیام

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:ایسنا

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا