اخبار سربازی و نظام وظیفه

خدمت سربازی جلوه‌ای از درونی‌سازی نظم و انضباط فردی و اجتماعی است

به گزارش همسو نیوز، سردار ابراهیم کریمی افزود:  دوران سربازی علاوه بر تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح ، دورانی برای تقویت و تکامل شخصیت فرد است و زمینه ای را فراهم می کند تا جوانان کشور برای ایفای نقش مثبت و سازنده در زمینه های فردی و اجتماعی آمادگی لازم را در خود ایجاد کنند؛همچنین آموزش کار دسته جمعی و تقویت قوای جسمی جوانان با اجرای برنامه های ورزشی و رزمی از دیگر دستاوردهای خدمت سربازی است.

وی  با اشاره به نقش مثبت و تاثیرگذار سربازان در برقراری نظم و امنیت،افزود:این دوران فرصت مغتنمی است تا جوانان در عرصه‌های مختلف به پویایی رسیده و با اندوخته‌های خود وارد جامعه شوند و در توسعه و پیشرفت کشور نقش آفرینی کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این مطلب که سربازان در طول خدمت،تجاربی در زمینه نظم پذیری فردی و اجتماعی کسب می کنند، بیان کرد: جوانان با قرار گرفتن در چنین محیطی، از ابتدا تا انتها همواره در محیط آموزش، آزمایش، تعامل با هنجارها، ارزش ها وارتباط با گروه همسالان،کسب تجربه و مهارت های زندگی قرار می گیرند.

این مقام مسئول بیان داشت:  در دوره ای که جوان خدمت سربازی را سپری می کند، برای زندگی فردی و اجتماعی آمادگی بیشتر کسب می کند و در برابر ناملایمات تحمل بیشتری از خود نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا