اخبار سربازی و نظام وظیفه

خدمت سربازی جلوه‌ای از درونی‌سازی نظم و انضباط فردی و اجتماعی است

به گزارش همسو نیوز، سردار ابراهیم کریمی افزود:  دوران سربازی علاوه بر تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح ، دورانی برای تقویت و تکامل شخصیت فرد است و زمینه ای را فراهم می کند تا جوانان کشور برای ایفای نقش مثبت و سازنده در زمینه های فردی و اجتماعی آمادگی لازم را در خود ایجاد کنند؛همچنین آموزش کار دسته جمعی و تقویت قوای جسمی جوانان با اجرای برنامه های ورزشی و رزمی از دیگر دستاوردهای خدمت سربازی است.

وی  با اشاره به نقش مثبت و تاثیرگذار سربازان در برقراری نظم و امنیت،افزود:این دوران فرصت مغتنمی است تا جوانان در عرصه‌های مختلف به پویایی رسیده و با اندوخته‌های خود وارد جامعه شوند و در توسعه و پیشرفت کشور نقش آفرینی کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این مطلب که سربازان در طول خدمت،تجاربی در زمینه نظم پذیری فردی و اجتماعی کسب می کنند، بیان کرد: جوانان با قرار گرفتن در چنین محیطی، از ابتدا تا انتها همواره در محیط آموزش، آزمایش، تعامل با هنجارها، ارزش ها وارتباط با گروه همسالان،کسب تجربه و مهارت های زندگی قرار می گیرند.

این مقام مسئول بیان داشت:  در دوره ای که جوان خدمت سربازی را سپری می کند، برای زندگی فردی و اجتماعی آمادگی بیشتر کسب می کند و در برابر ناملایمات تحمل بیشتری از خود نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا