اجتماعی

خساراتی ناشی از سیل به راه‌های جنوب کرمان هنوز پرداخت نشده‌استایسنا/کرمان سرپرست اداره کل راهدا از عدم پرداخت خسارات ناشی از سیل سال های 97 و 98 گله کرد و گفت: در سال ۹۸ و ۹۹ هم حدود ۵۰۰ میلیارد تومان وارد شده که تاکنون هیچ‌گونه اعتباری پرداخت نشده است.

مجتبی محمودی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان  امروز 24 دی‌ در اولین روز کاری خود در حاشیه بازدید سرزده از مناطق سیل‌زده و روند عملیات راهداری، بازگشایی و ترمیم جاده‌های مناطق سیل زده جنوب کرمان  در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ح سیلاب در این شهرستان‌ها گفت:با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته در حوزه نگهداری پل‌ها و ابنیه علی‌رغم کمبود منابع و حجم خسارت‌ها در این سیلاب کاهش داشته است که باید هرچه سریع‌تر با اتمام عملیات راهداری و موقت اقدام اساسی برای بازسازی و ترمیم نقاط آسیب‌دیده انجام شود .
وی با بیان اینکه این سیلاب بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت به حوزه راه‌های جنوب کرمان وارد کرده است افزود: از سیلاب‌های سال ۹۸ و ۹۹ هم خسارت‌هایی در حدود  ۵۰۰ میلیارد تومان وارد کرد که تا کنون هیچ‌گونه اعتباری برای جبران خسارت‌ها به این اداره کل پرداخت نشده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر  ۸۰ دستگاه سنگین راهداری در مناطق سیل زده مشغول ترمیم و بازگشایی راهها هستند که در چند روز گذشته تاکنون بیش از ۱۸۹ راه روستایی در مناطق سیل زده جنوب کرمان تیغ‌زنی و بازگشایی شده است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای جنوب کرمان با بیان اینکه از تمام توان مجموعه اداره کل برای رفع مشکلات در مناطق سیل‌زده استفاده کرده و می‌کنیم افزود: با توجه به گستردگی منطقه و کمبود ماشین‌آلات راهداری حمل و نقل ماشین آلات در بین‌ مناطق سیل‌زده کار زمانبری است که با  همکاری مجموعه راهداری  و پیگیری معاونت راهداری سرعت عملیات بازگشایی و تیغ زنی راه‌های خسارت دیده از سیلاب شتاب بیشتری به خود گرفته است .

محمودی با تقدیر از همکاری و همراهی مردم در مناطق سیل‌زده جنوب کرمان گفت: این اطمینان خاطر را به مردم می دهیم با تمام توان و امکانات در مناطق حضور داریم تا هیچ راهی بسته نماند و تردد روان و دسترسی مردم به راه آسان‌تر شود.

انتهای

منبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − یک =

نوشته های مشابه

اسنپ
آموزشگاه رسانه
دامین ارزان قیمت
دکمه بازگشت به بالا