ایران وب سازان
گزارشمنتخب سردبیر

دادستان کل کشور: شورای عالی استانها ظرفیت بزرگی است که باید از آن به درستی استفاده شود

به گزارش همسو نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در حاشیه نشست شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران در مورد آلودگی هوای تهران، گفت: موضوع آلودگی هوای تهران دستگاه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و دستگاه‌ها باید در این زمینه هم افزایی و تعامل داشته باشند. دادستانی در این زمینه ورود کرده و جلساتی با دستگاه‌های مرتبط داشته است و سازمان‌های استاندارد و محیط زیست باید دستگاه‌ها را به صف کنند.

وی در ادامه افزود: دادستانی درباره استفاده از مازوت دستور نداده است و تنها گفته است از انرژی استفاده شود که آلودگی کمتری ایجاد می‌کند.

دادستان کل کشور با اشاره هزینه تخریب‌ ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: اینکه این هزینه تخریب باید توسط چه کسی یا دستگاهی پرداخت شود در قانون مشخص نشده است. دستگاه قضایی درباره این هزینه تخریب دارای ردیف بودجه نیست. ما نیز می‌خواهیم که مشخص شود که هزینه تخریب‌ها به عهده چه کسی است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری درباره توقیف کشتی کره جنوبی اظهار داشت: این توقیف براساس شکایت یکی از سازمان‌ها انجام شده است و اقدامات لازم درباره این موضوع درحال انجام است.

وی در خصوص اهمیت جایگاه شورای عالی استان ها گفت: شورای عالی استان ها یک ظرفیت بسیار ارزشمند دارد و انتظار داریم دست اندر کاران این شورا بتوانند از این ظرفیت حداکثر استفاده را داشته باشند.

حجت الاسلام منتظری ادامه داد: هرچند گامهایی برای استفاده از این ظرفیت برداشته شده است اما کافی نیست. نمایندگان شورای عالی استان ها جوان هستند و انرژی زیادی دارند و هر گامی که جوان های ما بخواهند می توانند بردارند. انشاالله بتوانند به درستی از این ظرفیت استفاده کنند.

دادستان کل کشور تاکید کرد: من اعتقاد دارم شورای عالی استان ها تاکنون از ظرفیت موجود به درستی استفاده نکرده است اما امیدواریم که این تجربه برای آینده باشد تا به درستی از ظرفیت های قانونی استفاده شود.

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا