ایران وب سازان
اسلامشهرگزارش

درخواست فرماندار اسلامشهر از وزیر بهداشت برای تسریع در احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی

به گزارش همسو نیوز،مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر،در سخنانی در این برنامه زنده تلویزیونی که شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه از شبکه پنج سیما پخش شد اظهار داشت: بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی تامین اجتماعی امام رضا(ع) پاسخگوی نیازهای درمانی شهرستان اسلامشهر نیست و ان شاءا… با مساعدت وزیر بهداشت و درمان تا پایان سال ۹۸ شاهد تکمیل و راه اندازی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر باشیم.


وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از هموطنانمان اسلامشهر را مهد حافظان قرآن کریم می دانند، افزود: در این شهرستان ۴۷۰ حافظ قرآن کریم تربیت یافته اند و در طول سال نیز محافل قرآنی بسیاری در مساجد و اماکن مذهبی اسلامشهر برگزار می شود.

مرسلپور تصریح کرد: اسلامشهر را بواسطه قهرمانان ورزشی و مدال آوران نامی که راهی میادین ملی، آسیایی، جهانی و بین المللی کرده و افتخارات فراوانی که این قهرمانان ورزشی برای کشورمان به ارمغان آورده اند، دیار قهرمانان ورزشی نیز می خوانند. حضور ۹ ورزشکار در رشته های مختلف در کاروان اعزامی کشورمان به بازیهای آسیایی جاکارتا در سال ۹۷ بیانگر ظرفیت بالا و پتانسیل کم نظیر ورزش اسلامشهر است.

وی در ادامه به کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی مترو اسلامشهر به عنوان یکی از خواست های دیرین مردم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پیمانکار مربوطه مشغول تجهیز کارگاه است و تا دو هفته آینده عملیات حفاری آغاز خواهد شد و بر اساس اعلام پیمانکار، احداث متروی اسلامشهر ۳ سال زمان خواهد برد.

فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود درباره نامناسب بودن آسفالت معابر اصلی و فرعی شهرستان اظهار داشت: برخی ناهماهنگی هایی که بین دستگاههای اجرائی و شهرداری ها وجود داشت بحمدا… برطرف شده و شهرداری های اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی و بخشداری ها و دهیاری ها اقدامات موثری را در این زمینه در سطح شهرستان آغاز کرده اند.

وی به تامین روشنائی جاده احمدآباد مستوفی و بلوار حضرت معصومه(س) توسط شهرداری اسلامشهر اشاره کرد و افزود: ادارات برق اسلامشهر و چهاردانگه نیز بر اساس مصوبه شورای تامین شهرستان در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان، تامین روشنائی کلیه معابر را در دستور کار دارند.

مرسلپور در خصوص انتشار بوی نامطبوع در شهرک واوان اسلامشهر نیز اظهار داشت: این موضوع مورد توجه دکتر محسنی بندپی نیز قرار گرفته و استاندار تهران در سفری یک روزه از اقداماتی که جهت رفع این معضل انجام شده بازدید داشت.

وی تصریح کرد: کارگروه ویژه ای جهت رفع بوی نامطبوع بخش جنوبی شهرستان و مسیر فرودگاه امام خمینی(ره)تشکیل شده که در مجموع ۲۸ کانون منشاء آلودگی شناسائی شده و واحدهای صنعتی، تولیدی و دامداری ها که در این مسیر قرار دارند از جمله یکی از شرکت های بزرگ تولید محصولات لبنی ملزم به احداث تصفیه خانه شده اند که اکثر این تصفیه خانه ها تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه برخی مشکلات اداری باعث تاخیر در تصویب طرح های هادی روستایی در اسلامشهر شده گفت: تفاهمی با بنیاد مسکن استان تهران جهت تسریع در صدور طرح های هادی روستاهای اسلامشهر و اصلاح برخی از این طرح ها پس از ۱۱سال عدم تغییر صورت گرفته است.

فرماندار اسلامشهر به اجرای بیش از ۹۹۰ عنوان برنامه متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در هفته فرهنگی شهرستان اسلامشهر اشاره کرد و افزود: از جمله برنامه هایی که در هفته فرهنگی مورد استقبال عموم قرار گرفت برگزاری جشنواره آواها و نواهای محلی بود که با حضور هنرمندان بومی اسلامشهر اجرا شد.

وی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار فیلمهای جشنواره سینمائی فجر در پردیس سینمایی فجر اسلامشهر نیز به نمایش درآمد تصریح کرد: در شهر چهاردانگه نیز سینمایی مجهز در دست احداث است که ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در شهر احمدآباد مستوفی نیز بزودی احداث یک باب سینما برای استفاده شهروندان آغاز خواهد شد.

مرسلپور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بصورت هفتگی به همراه مسئولان شهرستان در یکی از مساجد شهرستان جهت دیدار با مردم و بررسی مشکلات آنان حضور می یابد، گفت: در فرمانداری نیز روز و ساعت مشخصی را برای ملاقات مردم با فرماندار تعیین نکردیم و همه روزه در صورت حضور بنده در فرمانداری و عدم برگزاری جلسه، مردم عزیز اسلامشهر می توانند مسائل و مشکلاتشان را با حضور در دفتر فرماندار پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: همه مسئولان ادارات و دستگاههای اجرائی در خدمت مردم اسلامشهر هستند و همشهریان عزیز می توانند از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۹۰۷۸۸۸۸۸۸ و یا از طریق روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسائل و مشکلاتی که در سطح شهرستان مشاهده می کنند را به ما اطلاع دهند تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا