خبر ویژهگفتگو

در طرح ملی آجر به آجر، مشارکت در مدرسه سازی همگانی شد


به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، آئین خشت‌گذاری آموزشگاه ۹ کلاسه امام حسین (ع) که نخستین مدرسه پویش ملی آجر به آجر در کهریزک استان تهران است، انجام شد.

فاطمه مهاجرانی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در این مراسم، اظهارداشت: مسئولان دولتی و آموزش و پرورش بنا به وظیفه خود در اموری همچون مدرسه سازی شرکت می‌کنند و به نوعی در این زمینه مسئولیت اجرای طرح‌ها را به عهده دارند.

وی افزود: اما، خیرین گرانقدر مدرسه ساز در مسیری قدم گذاشته‌اند که وظیفه سازمانی آنها نبوده بلکه به گفته خودشان همواره برای آینده فرزندان این مرز و بوم و در جهت تسهیل آموزش دانش‌آموزان مناطق مختلف و محروم کشور حضور فعال دارند.

 

مهاجرانی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز به عنوان الگوهای مشارکت مردمی در سراسر کشور مورد توجه قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: خوشا به حال خیرین مدرسه ساز که وظیفه الهی خود را خوب درک کرده و نسبت به دغدغه محرومان خود را مسئول دانسته، و چه چیزی شیرین‌تر از این که بتوان کاری برای اینده فرزندان این مرز و بوم با ساختن مدرسه انجام داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا