اخبار ویژهسیاسی

دستور رئیس جمهور برای کمک به مردم زلزله‌زده افغانستانرئیس جمهوری اسلامی ایران دستور کمک به زلزله‌زدگان کشور افغانستان را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از ایسنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه خراسان شمالی به وقوع زمین لرزه و خسارات آن به مردم مظلوم کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان به عنوان استان های هم مرز با کشور افغانستان هرگونه مساعدت لازم که می توانند برای مردم زلزله زده افغانستان انجام دهند و این را در دستور کار قرار دهند.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همیشه در انجام کمک های بشردوستانه پیش‌قدم بوده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران همیشه برای کمک مظلومان داوطلب بوده و اقدام می کند.

وی تاکید کرد: اگر تاکنون ناتو و اسرائیلی ها اجازه می دادند افغانستان به حال خودش باشد آنها خانه هایی مقاوم در برابر زلزله می ساختند اما به آنها مجال ندادند.

رئیس جمهور تاکید کرد: مردم افغانستان مردمی مظلوم هستند که در حوادث بسیاری داغدار شده اند؛ لذا مجموعه های هلال احمر و وزارت بهداشت مساعدت های لازم را برای کمک به مردم زلزله زده افغانستان داشته باشند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سیزده =