ایران وب سازان
بهداشت و درمان

رئیس جمعیت هلال احمر: وزارت بهداشت برای تامین دارو فکر جدی کند

به گزارش خبرگزاری همسونیوز،علی اصغر پیوندی در مورد تمهیدات هلال‌احمر جهت پیشگیری از کمبود دارو در کشور اظهار داشت: هلال‌احمر وظیفه اصلی تأمین دارویی را ندارد ولی از قبل تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده و مقداری دارو و تجهیزات برای نیاز مردم ذخیره کرده‌ایم.

 رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه همه امکانات و بضاعت خود جهت تأمین نیاز بیماران به کار گرفته‌ایم، یادآور شد: تلاش‌ها را از قبل آغاز کرده و این مسئله ادامه خواهد داشت ولی باید توجه کرد که اقدامات ما جوابگوی همه نیازهای بیماران نخواهد بود.

وی گفت: لازم است مسئولان وزارت بهداشت و سندیکاهای دارویی وارد عمل شده و فکر جدی در این زمینه داشته باشند. ما نیز تلاش می‌کنیم در حد توان به کمک آنها بیاییم.

 رئیس جمعیت هلال‌احمر در پاسخ به اینکه هلال‌احمر یکی از زیرمجموعه‌های فدراسیون بین‌المللی صلیب‌سرخ است و آیا در تأمین دارو می‌تواند بهتر در زمینه تحریم‌ها عمل کند، گفت: صلیب‌سرخ همیشه از چنین موضوعاتی مستثنی است ولی برخی حرف‌هایی که می‌زنند با عملی که انجام می‌دهند در جهان متفاوت است.

وی بیان داشت: هلال‌احمر یک واحد امدادی و غیردولتی است که هر چند شاید کمتر از وزارت بهداشت تحریم‌ها بر ما کمتر اثر کند ولی با این حال مشکلات پیش‌رو خواهند بود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا