استان ها

رسانه‎‌ها به دنبال انجام کار قرارگاهی و هماهنگ باشندبه گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار دکتر مرتضی کارآموزیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور، اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند برای همیشه ۱۵ خرداد را عزای عمومی اعلام می‌کنم، این‌گونه خواستند اذهان را به نیمه خرداد معطوف کنند که پایگاه همه اتفاقات بزرگ و باورنکردنی در عالم هستی بوده و ان‌شاءالله خواهد بود، الحمدالله شجره طیبه ۱۵ خرداد در حال نتیجه دادن است و میوه‌های آن را خواهیم دید.

وی ادامه داد: رسالت رسانه را در بیانات روز ۱۴ خرداد رهبر معظم انقلاب ملاحظه فرمودید، امام خمینی (ره) کارشان را با رسانه پیش بردند و به نتیجه رساندند اما رسانه امام اعلامیه و نوار بود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: همه دنیا، شاه و آمریکا می‌خواستند امام خمینی (ره) به کلی فراموش شود، طلبه‌ها این را فهمیدند، زمانی که نمی‌شد اسم امام را به زبان آورد و حتی در خانه‌ها نیز با ترس نام ایشان را به زبان می‌آوردند، آن موقع طلبه‌ها در مدرسه فیضیه در عصر روز ۱۴ خرداد سال ۵۴ فعالیت خود را شروع کردند و در عصر روز ۱۷ خرداد رژیم شاه همه آن‌ها را دستگیر کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: رسالت رسانه خیلی جدی است، سال ۵۳ امام در رابطه با تحریم حزب رستاخیز اعلامیه صادر کرده بود، در حزب رستاخیز آمده بود که هر ایرانی یا باید عضو حزب باشد، یا زندانی شود و یا به خارج از کشور برود، امام (ره) اعلامیه تحریم این حزب را صادر کردند و فرمودند علما باید آن را به سمع مردم برسانند.

وی خاطرنشان کرد: در آن زمان نهایت رسانه اعلامیه و نوار کاست بود، آن موقع رسانه‌ای‌ها حساب کتاب نمی‌کردند که ما فلان خبر را به فلان روزنامه بدهیم و اینقدر پاداش بگیریم، بلکه فقط شکنجه، دستگیری و شلاق مزد کارشان بود اما کار خود را می‌کردند و اثرگذاری آن هم فوق‌العاده بود.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: هماهنگی رسانه با نگاه قرارگاهی نیز یکی از مسائل حائز اهمیت است، ما این را کم داریم، رهبر حکیم انقلاب فرمودند نماز جمعه قرارگاه است، یعنی اگر رسانه ما واقعاً رسانه باشد باید حس کند که پایتخت و مرکزش دقیقاً همان قرارگاه است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: حتی دوستان بسیج رسانه می‌توانند تولیدات خود را هدایت کنند، خیلی وقت‌ها دوستان بسیج رسانه می‌توانند خیلی سوژه‌ها را بیاورند و به ائمه جمعه بگویند اکنون موقع این است که این حرف را در خطبه‌های نماز جمعه بزنید و همان حرف انعکاس پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: نگاه قرآنی سرمایه و برکت کار ماست، بنده چند روز پیش که فرمایشات رهبر حکیم انقلاب را گوش می‌کردم، احساسم این بود که ایشان می‌خواهند بگویند امام راحل هر چه داشت از قرآن داشت، یک تعدادی از آیات را نیز شاهد آوردند، مانند آیه ۱۶۰ سوره مبارکه آل‌عمران که خداوند فرموده اگر خدا شما را یاری کند هیچکس بر شما غالب نخواهد شد و اگر دست از یاری شما بردارد چه کسی بعد از او شما را یاری خواهد کرد و مؤمنان باید تنها بر خدا توکل کنند.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: رهبر حکیم انقلاب این آیات را شاهد آوردند که بگویند امام اعتقاد به وعده‌های الهی داشت، این وعده‌های الهی در قرآن است، البته ما هم این آیات را خوانده‌ایم اما امام راحل با اعتقاد این آیات را خواند و گفت من اگر خدا را یاری کنم، خدا نمی‌گذارد من زمین بمانم و کار من را درست انجام می‌دهد، در ادامه نیز دیدیم که همین اتفاق افتاد.

دکتر مرتضی کارآموزیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور نیز در ابتدای این دیدار برخی از طرح‌ها و برنامه‌های سازمان بسیج رسانه کشور را تشریح کرد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا