اجتماعی

رویکرد پلیس پیشگیری ارتقای سرمایه اجتماعی و اجتماعی کردن امنیتبه گزارش خبرگزاری مهر، سردار رضا بنی اسدی فر رئیس پلیس پیشگیری فراجا در جلسه هم اندیشی و ابلاغ تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: معاونت اجتماعی یکی از اساسی‌ترین، کلیدی ترین، محوری ترین و اثر بخش ترین مأموریت‌های فراجا را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه رویکرد پلیس پیشگیری ارتقای سرمایه اجتماعی و اجتماعی کردن امنیت است، افزود: پلیس ذاتاً سرمایه اجتماعی دارد و حتماً باید امنیت مردم حفظ و ارتقا یابد و این یک ضرورت است، اما علاوه براین ضرورت، ما به یک مقبولیت ویژه نیز نیاز داریم و پلیس می‌بایست در چشم مردم عزیز باشد.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: ما باید سرمایه اجتماعی و مؤلفه‌های آن را بشناسیم، تغییر و ارتقا دهیم که یکی از اساسی‌ترین مولفه‌هایی که سرمایه اجتماعی را افزایش می‌دهد رعایت نظم و انضباط است.

سردار بنی اسدی فر اشاره‌ای نیز به موضوع اجتماعی کردن امنیت کرد و اظهار داشت: پلیس پیشگیری زمانی در نقش خود موفق عمل می‌کند که از ظرفیت‌های موجود مانند حوزه‌های علمیه، مراکز علمی، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، بازار، افراد متدین و صاحب نفوذ و دیگر اقشار جامعه استفاده کند.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا تصریح کرد: آموزش همگانی پلیس در افزایش دانش انتظامی مردم و پیشگیری از جرایم نقش ویژه‌ای دارد که باید بهبود پیدا کند و از متدهای جدید و از فضای مجازی که بسیار تأثیر گذار است نهایت بهره برداری شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افزایش مشارکت اجتماعی در بین شهروندان باعث افزایش احساس امنیت نیز می‌شود از این رو برای ارتقا مشارکت اجتماعی و به تبع آن افزایش احساس امنیت اجتماعی مهندسین فرهنگ و برنامه ریزان اجتماعی با زمینه سازی برای افزایش مشارکت در بین مردم و به صحنه کشیدن مردم برای کارهای جمعی و عمومی می‌توانند گام مؤثری در این زمینه بردارند.

این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبارمنبع:مهر

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا