تصویر بنر
تهران

زمینه برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه حمل و نقل شهری فراهم شودبه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از مهر، نخستین نشست رئیس و اعضای کمیسیون عمران و ششمین شورای اسلامی شهر تهران با معاون و مدیران ارشد حمل و نقل و شهرداری تهران برگزار شد و اعضای کمیسیون در جریان برنامه‌های پیش رو و چالش‌های مربوطه قرار گرفتند.

در این نشست با بیان اینکه مساله ترافیک در دنیا حل شده است، اما این موضوع همچنان برای ما تهدید محسوب می‌شود گفت: لازم است با اجرای طرح‌های نوآورانه گره‌ای از مشکلات مردم باز کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر ادامه داد: در حوزه حمل و نقل نیازمند تدوین راهبردها هستیم و در ادامه با عملیاتی کردن برنامه‌ها فرصت را برای سرمایه‌گذاران در پروژه‌های شهری فراهم کنیم.

وی با ابراز خوشحالی از حضور در حمل و نقل اظهار داشت: خوشبختانه امروز هم همانند گذشته، رویکردها بر پایه همدلی و همکاری است و با این رویکرد باید بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را حل و فصل کنیم.

با اعلام اینکه از هفته آینده جلسات تخصصی در کمیسیون حمل و نقل بصورت منظم و مستمر برگزارخواهد شد، تصریح کرد: باید با تعیین اولویت‌های کاری بتوانیم از مدل‌های مختلف سرمایه‌گذاری استفاده کنیم تا پروژه‌های ما برای بخش خصوصی مولد و برای شهرداری مقرون به صرفه باشد.

در ادامه حجت الاسلام آقا میری نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: نباید نگاه سیاسی بر نگاه تخصصی غلبه کند، چراکه انجام کارها را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. باید توانمندی افراد را براساس معیارهای فنی سنجید و با تکیه بر توانمندسازی داخلی، از ظرفیت‌های بیرونی هم بهره برد.

، دیگر عضو کمیسیون عمران وحمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز با تاکید بر اهمیت مدیریت هوشمند در ترافیک و لزوم همه جانبه کنترل ترافیک خاطر نشان کرد: مباحث تخصصی این حوزه بصورت دقیق در قالب تشکیل جلسات بررسی خواهد شد و مسائل را برای حل چالش‌ها دنبال خواهیم کرد.

بر پایه این گزارش، در این جلسه گزارشی از فرایند واکسیناسیون کارکنان حوزه حمل و نقل از جمله رانندگان تاکسی، راهبران حمل و نقل، رانندگان اتوبوس و کارکنان این حوزه ارائه شد.

همچنین گزارشی نیز در خصوص نوسازی و توسعه ناوگان و تأمین منابع مالی در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های حمل و نقلی ارائه شد.

در ادامه این نشست، مدیران عامل شرکت‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط از جمله مترو، شرکت بهره‌برداری مترو، شرکت کنترل ترافیک، و تاکسیرانی، دیدگاه‌ها و گزارش‌های حوزه کاری خود را درباره چالش‌ها و برنامه‌های پیش رو بیان کردند.منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =

نوشته های مشابه

تصویر بنر
اسنپ
تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا