استان ها

زنان در تأمین سلامت روانی خانواده نقش ویژه‌ای دارند

زنان در تأمین سلامت روانی خانواده نقش ویژه‌ای دارندبه گزارش خبرنگار مهر، شهربانو ستوده بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست با موضوع «هنر همسرداری» که ویژه طلاب متأهل مدرسه علمیه تخصصی الزهرا (س) در این واحد حوزوی برگزار شد، اظهار کرد: آگاهی از شیوه‌های همسرداری سبب آشنایی بهتر زوج‌ها با همدیگر شده و از انتظارات یکدیگر در زندگی مشترک آگاه می‌شوند و در نهایت، این آگاهی منجر به شکل‌گیری یک زندگی موفق خواهد شد.

وی تصریح کرد: یک ازدواج و زندگی شاد به مجموعه‌ای از مهارت‌ها نیاز دارد و زوج‌ها برای پیشگیری از مشکلات و درگیری باید مهارت‌های رفتاری و آداب زندگی مشترک خود را تقویت کنند.

مدیر مدرسه علمیه تخصصی الزهرا (س) اردبیل یکی از مهمترین عوامل حفظ زندگی مشترک را احترام متقابل دانست و گفت: احترام زن و شوهر به یکدیگر در سلامت روحی، افزایش محبت و تحکیم خانواده تأثیر ویژه‌ای دارد.

ستوده افزود: زوج‌ها برای رسیدن به زندگی آرام و شاد باید به خصوصیات و نیازمندی‌های یکدیگر ارزش دهند و در روابط کلامی، عاطفی و همچنین در تصمیم‌گیری‌ها به افکار و خواسته‌های همدیگر توجه کنند.

مدیر مدرسه تخصصی الزهرا (س) اردبیل با اشاره به نقش و جایگاه زن در خانواده بیان کرد: اگر چه رهبری خانواده بر عهده مرد است اما عواطف و احساسات قوی زن حکم می‌کند که نقش اصلی و مؤثری در تأمین آرامش و سلامت روانی خانواده را بر عهده داشته باشد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا