ایران وب سازان
شهریمنتخب سردبیر

زیست‌پذیری تهران منوط به اولویت قرار دادن محیط زیست است


به گزارش خبرگزاری همسونیوز، در این بازدید شینا انصاری مدیر کل محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران ضمن تقدیر از اقدامات محیط زیستی منطقه در راستای زیست پذیری شهرو ارتقاء شاخص های محیط زیستی بر انجام همه اقدامات منطقه در چارچوب برنامه سوم شهرداری تهران تاکید کرد.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: با توجه به بارگذاری بیش از حد جمعیت در شهر تهران مسایل و مشکلات متنوعی پدید آمده که می طلبد موضوعات مختلف محیط زیستی از قبیل آلودگی هوا، آب، خاک، صدا با اولویت بیشتری رسیدگی شود.

انصاری با تاکید بر اینکه تمامی پروژه های عمرانی باید قبل از اجرا توجیه محیط زیستی داشته باشند، گفت: یکی از دیگر موضوعاتی که نقش بسزایی در بهبود و ارتقای شاخص های محیط زیستی دارد مشارکت شهروندان است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه هدایت صنایع جهت رفع آلودگی های محیط زیستی و همراه نمودن آنها جهت اجرای پروژه های مشارکتی را از دیگر نکاتی دانست که می تواند باعث ارتقای وضعیت محیط زیستی منطقه شود.

انصاری در ادامه پایش آلاینده ها، تدوین اطلس محیط زیستی، تهیه بانک جامع تنوع زیستی، باز چرخانی آب، توسعه انرژی های تجدید پذیر، اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی در راستای آیین نامه مدیریت سبز مصوبه دولت که در مرداد سال جاری توسط شهردار تهران ابلاغ شد، نظارت بر عملکرد پیمانکاران، حذف ظروف پلاستیکی را از دیگر نکاتی دانست که در ارزیابی محیط زیستی مناطق دارای اهمیت است.

در ادامه وحید رضا محمدی شهردار منطقه ۱۵ افزود: موضوعات متنوعی در منطقه ۱۵ شامل گستردگی محدوده قانونی حریم، بافت فرسوده، ترافیک و غیره وجود دارد که باید با یک عزم جدی در راستای تبدیل تهران به شهری برای همه به رفع معضلات مربوط پرداخت
وی در ادامه گفت: امید است با تنظیم بسته های تشویقی به صاحبان املاک فرسوده که در نوسازی ملک خود از تجهیزات انرژی تجدید پذیر استفاده کرده اند زمینه برای توسعه استفاده از انرژی های پاک گسترش یابد.

وی در ادامه آمادگی منطقه را جهت اجرای پایلوت طرح های محیط زیستی در سطح منطقه اعلام کرد.

منبع:خبرگزاری:مهر

دوره های آموزشی آموزشگاه رسانه

اسنپ

ایده پردازان نظری
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا