استان ها

ساماندهی نیروی انسانی در اولویت کاری وزارت آموزش و پرورش استبه گزارش خبرنگار مهر، رابعه امامی رضوی بعد از ظهر سه‌شنبه در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه امروز از چهار حوزه امتحان نهایی البرز بازدید کرده است، اظهار کرد: ساماندهی نیروی انسانی در اولویت کاری وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۲ است تا در مهرماه کلاسی بدون معلم نماند.

وی افزود: تأمین نیروی انسانی در مدارس یکی از دغدغه‌های آموزش و پرورش است که این موضوع مهم در استان البرز با توجه به شرایط خاصی که دارد، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مشاور وزیرآموزش و پرورش در امور زنان و خانواده بیان کرد: لازم است سازماندهی نیروی انسانی در البرز انجام شود تا چالش‌های آن به منظور برنامه ریزی و پیگیری موانع و رفع مشکلات مشخص گردد.

وی یادآور شد: برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای سال تحصیلی جدید بویژه در بخش نیروی انسانی با توجه به بازنشستگی نیروها در استان‌ها از جمله البرز باید برنامه ریزی شود تا کلاس درس بدون معلم نداشته باشیم.

امامی رضوی ادامه داد: بستر سازی مناسب برای سال تحصیلی جدید نیاز به مشارکت خیرین، دستگاه‌های برون سازمانی و اولیا نیز دارد تا دانش آموزان در فضای مناسب مشغول تحصیل شوند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات حوزه آموزش و پرورش با توجه به بیان جزئیات صورت جلسه شود و برای ارائه در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش ارسال گردد، عنوان کرد: البرز برای شروع سال تحصیلی جدید در دو بخش فضای آموزشی و نیروی انسانی با کمبود مواجه است که باید برای آن راهکاری اندیشیده شود.

وی گفت: نکاتی که اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش استان البرز مطرح کردند نشان از دغدغه این عزیزان در دو حوزه مهم آموزشی و تربیتی دارد که برای کاهش چالش‌های آن باید نگاه تحولی داشت تا بتوان توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را در آموزش و پرورش اجرایی کرد.

مشاور وزیرآموزش و پرورش در امور زنان و خانواده در این نشست به بیان مطالبی در خصوص طرح امین، حجاب در مدارس، نیروهای خدماتی، سرایدار و قراردادی در مدارس، تدریس کتاب مدیریت خانواده، فرآیند جذب نیرو، وضعیت حجاب در جامعه، انتقادات برخی از دانش آموزان نسبت به نوع سوالات امتحان نهایی پایه دوازدهم و ایجاد انگیزه در بین نیروهای ستادی پرداخت.

در این نشست اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش استان البرز به بیان چالش‌ها و راهکارهای حوزه‌های آموزشی، تربیتی و نیروی انسانی پرداختند و گزارش بزرگداشت هفته معلم در البرز نیز به نمایش درآمد.منبع:مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

کلاس های آنلاین گاج مارکت
دکمه بازگشت به بالا