ایران وب سازان
آموزش و پرورش

ستاد دهه فجر آموزش و پرورش منطقه 9؛ دومین جلسه ستاد دهه فجر برگزار شد

ستاد دهه فجر آموزش و پرورش منطقه 9؛ دومین جلسه ستاد دهه فجر برگزار شد

انقلاب شکوهمند اسلامی نتیجه هدایتگری‌های خالصانه و مومنانه معمار کبیر آن حضرت امام خمینی(ره) می‌باشد که نسل انقلاب و مسئولین کنونی کشور موظفند تا با صداقت و تلاش در جهت تحقق اهداف انقلاب و برآوردن مطالبات بحق نسل‌های بعدی انقلاب، آثار و برکات انقلاب شکوهمند اسلامی را به این نسل القا کنند.

به گزارش کارشناسی اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 9، دومین جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش مناطق 9 و 21 روز چهارشنبه 8 بهمن ماه 99 برگزار گردید.

علی اکبر محسنی نسب، مدیر آموزش و پرورش منطقه 9، در این جلسه  ضمن تسلیت ایام رحلت شهادت گونه حضرت ام‌البنین(س)، مادر گرامی، برادر و یار وفادار حضرت امام حسین(ع)، با بیان این مطلب که امسال ان‌شاءالله با توجه به تقارن دهه مبارک فجر با ایام میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و پس از آن نیز میلاد مبارک امام علی (ع) ایام بابرکتی پیش رو خواهیم داشت که امیدواریم صحت و سلامتی ملت بزرگ ایران با ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا را به همراه داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش منطقه 9 افزود: امام خمینی(ره) بزرگ  مردی بود که اعتقاد راسخ به خدمت بی‌منت به مردم داشت و به مصداق کلام امیرالمومنین علی(ع) که به مالک اشتر فرمودند: کارگزاران حکومتت را آنگونه انتخاب کن که مورد بازخواست قرار نگیری، همواره در انتخاب کارگزاران تقوا، شایستگی اخلاقی و حرفه‌ای، تعهد، مسئولیت پذیری و… را مدنظر قرار میدادند و تا حدی خلوص و تقوا در راه انقلاب اسلامی داشتند که تمام فرزندان و نزدیکان خود را از پذیرفتن مسئولیت منع کرده و همواره خود را خادم اسلام و مردم معرفی می‌نمودند.  

رئیس ستاد بزرگداشت دهه فجر آموزش و پرورش منطقه 9 ادامه داد: انقلاب شکوهمند اسلامی، نتیجه هدایتگری‌های خالصانه و مومنانه معمار کبیر آن حضرت امام خمینی(ره) می‌باشد که نسل انقلاب و مسئولین کنونی کشور موظفند تا با صداقت و تلاش در جهت تحقق اهداف انقلاب و برآوردن مطالبات بحق نسل‌های بعدی انقلاب، آثار و برکات انقلاب شکوهمند اسلامی را به این نسل القا کنند. نسل‌های بعدی انقلاب نیز باید با پاس داشتن و نشر ارزش‌های انقلاب و تلاش در جهت ماندگاری این ارزش‌ها، راه امام راحل را زنده و پاینده نگهدارند.

در ادامه این جلسه، سیدمحمد جدائی، معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه به تشریح و تبیین برنامه‌های پیش رو در ایام دهه فجر که با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا عمدتا به صورت مجازی برگزار می‌شوند، پرداخت. اهم برنامه های پیش بینی شده در این ایام و با تجمیع بخشنامه دریافتی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به شرح ذیل می‌باشد:  

-نواختن زنگ انقلاب راس ساعت 9/33 دقیقه یکشنبه دوازدهم بهمن ماه با حضور مدیریت منطقه و مسئولین محلی در یکی از مدارس و پخش زنده مراسم در بستر فضای مجازی برای دانش‌آموزان منطقه

-برگزاری مسابقات و جشنواره‌ها ائم از دلنوشته، زنگ انقلاب، مسابقه نقاشی و…که توسط معاونت پرورشی در سطح مدارس انجام خواهد شد

-آذین بندی ساختمان‌های مدیریت آموزش و پرورش منطقه و مدارس و فضاسازی اماکن متناسب باایام‌الله دهه فجر

-برگزاری پویش مجازی یادمان شهدای دفاع مقدس، شهدای ترور، شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت  در بستر فضای مجازی

-اجرای پویش مجازی پایه پرچم جهت برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر سردرب منازل دانش‌آموزان

-اجرای پویش مجازی تقدیر از مدافعین سلامت توسط دانش‌آموزان

-اجرای پویش تکبیر گویی بر روی پشت‌بام منازل دانش آموزان راس ساعت21 روز سه شنبه 21 بهمن ماه

-گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در بستر فضای مجازی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

https://hamsonews.com/news-press//uploads/2020/01/551_1784652232_4116_1088-1024x271.jpg
دکمه بازگشت به بالا