اخبار سربازی و نظام وظیفه

سربازان با جانفشانی امنیت را در مرزهای کشور تامین می‌کنند

به گزارش همسو نیوز حجت الاسلام محمد جوادی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به  آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: طی سال تحصیلی والدین باید با مربیان مدارس هماهنگ و با معلمان و مدیران مدارس همراه باشد تا اینکه فرزندان را که سرمایه بزرگ زندگی هستند با این هماهنگی به گونه ای تربیت کنند که فردا به درد جامعه بخورند.

وی با بیان اینکه اگر معلم در مدرسه  پیرامون موضوعی یک مطلبی گفت و والدین در خانه مطلبی دیگر را عنوان کردند قطعا این فرزند بر سر دوراهی قرار خواهد گرفت، گفت: باید خانواده و مربیان و معلمان مطالبی همسو عنوان کنند.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه اولیای دانش آموزان باید به مدرسه سرکشی کرده و معلم را ببینند و وضعیت اخلاقی وی را بررسی کنند، گفت: معلم تغذیه روحی دانش آموزان را تامین می کند و نباید غذای مسموم روحی به دانش آموز داده شود.

وی در ادامه به مساله شکست حصر آبادان اشاره کرد و گفت: پنجم و ششم مهرماه سال ۶۰ به امر امام خمینی(ره) دستور شکست حصر آبادان صادر شد و نیروهای مسلح و سپاه و ارتش و بسیج با فرماندهانی بزرگ طی ۳ روز فعالیت حصر آبادان را برداشتند.

امام جمعه موقت همدان با گرامیداشت یاد شهدای ۸ سال دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس مباحث گسترده ای را در دل خود جای داده است.

حجت الاسلام جوادی همچنین به روز سرباز اشاره کرد و با بیان اینکه سربازان و جوانان جان بر کف در خطوط مرزی ایران با شب نخوابی ها و تلاش فراوان امنیت را تامین می کنند، گفت: باید قدر سربازان وطن را دانست.

وی با اشاره به برنامه تقدیر ستاد نمازجمعه از سربازان همدان، در ادامه سخنان خود عنوان کرد: این ایام روز آتش نشانی است که شهدای زیادی را تقدیم جامعه کرده اند.

وی به سالروز تکریم ناشنوایان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه باید قدردان نعمت های خداوند بود، اظهار داشت: برخی از نعمت شنوایی برخوردار نیستند اما در کار و برای حل مشکلات زندگی فعالیت قابل توجه دارند.

امام جمعه موقت همدان با تاکید بر اینکه برخی از معلولان در جبهه های ورزشی مدال آوران بزرگی هستند، گفت: باید به این افراد افتخار کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
این خبر را درهمسونیوز دنبال کنید

هم اکنون شما نیز می توانید اخبار ادارات، شرکت خود را با نام خود در همسونیوز منتشر نمایید.

ورود به سامانه ارسال اخبار

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا